Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788380880443
Waga produktu: 0.22 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ - popularnie nazywane Wieżą Babel -jest najstarszą w Polsce jednostką kształcącą cudzoziemców w zakresie języka polskiego jako obcego. Poprzez kursy prowadzone w Studium poloniści oraz nauczyciele przedmiotów kierunkowych kompleksowo przygotowują słuchaczy do studiów w polskich uczelniach wyższych.

Podstawy cytologii i genetyki. Wydanie 2 uzupełnione to podręcznik przeznaczony dla cudzoziemców chcących studiować w Polsce na kierunkach medycznych i biologicznych. Powstał dzięki współpracy między wykładowcami pracującymi w SJPdC - nauczycielem biologii i polonistą. Składa się z dwóch działów tematycznych pt. Podstawy cytologii i Podstawy genetyki, w których znalazły się wyłącznie teksty preparowane. Ich tematyka jest zgodna z programem nauczania biologii opracowanym w SJPdC oraz z podstawą programową przygotowaną  przez  MEN  dla klas  o profilu  biologiczno-chemicznym w szkołach ponadpodstawowych.

Dział Podstawy cytologii rozpoczyna kurs nauki biologii w SJPdC. Ta część podręcznika służy zapoznaniu cudzoziemców z terminologią i strukturami językowymi charakterystycznymi dla języka naukowego biologii. Teksty przedmiotowe są więc krótkie, a każdy z nich opatrzono bogatą częścią leksykalno-gramatyczną oraz zestawem ćwiczeń o różnym stopniu trudności.

Dział Podstawy genetyki zamyka kurs nauczania biologii w SJPdC, dlatego został napisany trudniejszym językiem, a większy nacisk położono na wiedzę merytoryczną z zakresu genetyki.

Podręcznik jest przeznaczony do nauki pod kierunkiem lektora. Mogą też z niego korzystać osoby, które osiągnęły poziom kompetencji języka polskiego Al i posiadają podstawową wiedzę z zakresu zagadnień biologicznych.

Publikacja ma na celu uzupełnienie wiedzy czytelników z cytologii i genetyki do poziomu reprezentowanego przez polskich maturzystów, a także przygotowanie ich do czytania ze zrozumieniem tekstów naukowych i popularnonaukowych oraz do czynnego posługiwania się językiem naukowym przez podniesienie ich umiejętności językowych do poziomu B2.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-8088-044-3

 • Autorzy: 

  Iwona Gosztowt, Joanna Kaźmierczak

 • Rok wydania: 

  2017

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  122

 • Format: 

  17 x 24

 • Język publikacji: 

  polski

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...