Załączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
Jako rodzice czasem pragniemy zredukować poziom stresu w życiu naszych córek. Czy rzeczywiście musimy to robić, czy raczej powinniśmy wyposażyć dziewczynki w umiejętności, które pozwolą im rozpoznać i zredukować napięcie i lęk?
Dr Lisa Damour przedstawia nam współczesny świat dorastających dziewczyn, w których doświadczają one napięć w różnych obszarach: relacje domowe, presja w szkole, lęk oraz życie w przestrzeni wirtualnej. Autorka ukazuje, jakie działania mogą podejmować dorośli w celu ochrony swoich córek przed toksyczną presją, której nasza kultura, włączając w to samych rodziców, poddaje dziewczynki.
Damour prezentuje jednak też zaskakującą i niedocenianą wartość stresu i lęku. Stres odgrywa istotną rolę w rozwoju nowych umiejętności, a lęk jest kluczowy dla utrzymania poczucia bezpieczeństwa. Konieczne jest jedynie pomaganie naszym córkom w radzeniu sobie z tymi emocjami – z odwagą i spokojem.
W „Pod presją” rodzice i osoby pracujące z dziewczynkami znajdą wiele praktycznych narzędzi, które pomogą im pełnić rolę wsparcia.
To książka, która odpowiada na pytania, jakich nie chcecie zadać. Ale powinniście to zrobić - to kwestia Waszej rodzicielskiej odpowiedzialności!