Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788376382647
Waga produktu: 0.460000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!

"Lingwistyka i glottodydaktyka języków specjalistycznych na przykładzie języka biznesu jest pozycją bardzo cenną - wypełnia lukę w literaturze glottodydaktycznej, prezentując zagadnienia nauczania języka specjalistycznego od strony teoretycznej i praktycznej, dodatkowo wzbogacając je o aspekt porównawczy."

Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Sękowskiej

"Tematem książki Bronisławy Ligary i Wojciecha Szupelaka jest polski język specjalistyczny, analizowany i opisywany na przykładzie języka biznesu. Taki temat stanowi wydarzenie w glottodydaktyce polonistcznej, która dotychczas za mało uwagi poświęcała opisowi i nauczaniu języków specjalistycznych w ogóle, nie wspominając już o języku biznesu. W książce tej jest jednak jeszcze coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Mam tu na myśli połączenie w opisie języka specjalistycznego kilku perspektyw: perspektywy językoznawstwa polonistycznego z perspektywą lingwistyki stosowanej oraz perspektywy glottodydaktycznej z perspektywą terminoznawczą".

Od redaktora serii", prof. dr hab. Władysława T. Miodunki

Bronisława Ligara - polonistka i romanistka, dr hab., pracuje w Katedrze Współczesnego Języka Polskiego oraz prowadzi wykłady i seminaria magisterskie z glottodydaktyki polonistycznej w Katedrze Języka Polskiego jako Obcego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wojceich Szupelak - anglista i polonista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest nauczycielem języków: angielskiego i polskiego jako obcego. Pracuje jako lektor języka angielskiego w Jagiellońskim Centrum Językowym i w prywatnych szkołach językowych w Krakowie.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Bronisława Ligara, Wojciech Szupelak

 • Rok wydania: 

  2012

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  274

 • Format: 

  17 x 24

 • ISBN: 

  978-83-7638-264-7

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...