Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394590284
Waga produktu: 0.330000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Kropla

Obrazkowa opowieść, którą można przeczytać, a potem pokolorować, jest okazją do rodzinnej rozmowy o przyjaźni, samotności i akceptacji. W tę rozmowę będą mogli włączyć się nawet najmłodsi.

Do napisania historii o kangurku, który nie potrafił skakać, Jonathana Elabora zainspirowało doświadczenie z pracy. Jonathan jest fizykoterapeutą i rehabilitantem. Brał też udział w misjach "Latającego Doktora", czyli pomocy udzielanej mieszkańcom odległych zakątków Australii przez ekipy medyków, które docierają do pacjentów małymi samolotami.

Zestaw dwóch książeczek o kangurze Kevinie ma formę dwujęzyczną: polską i angielską, bo przecież uczenie się języków to też szansa na przekraczanie barier między ludźmi i nowe przyjaźnie. Niewątpliwie kangurek Kevin i jego skoczni towarzysze staną się dobrymi znajomymi zwłaszcza rodzin, które posługują się w domu dwoma językami.

A może tym razem młodszemu bratu czy siostrze poczyta starsze rodzeństwo, które samo zyska okazję do poznania kilku ciekawostek o australijskiej florze i faunie, a potem samodzielnie rozwiąże krzyżówkę edukacyjną?

Zestaw składa się z kolorowej książeczki do czytania z opowieścią w języku polskim oraz z książeczki do kolorowania z opowieścią w języku angielskim. Publikacja doskonale nadaje się do pracy z dziećmi 3-6-letnimi. Historia Kevina-Kangurka porusza istotne tematy indywidualnej identyfikacji dziecka, akceptacji i współpracy w grupie, tolerancji dla odmienności innych, znaczenia szczerej rozmowy i wyrażania uczuć.

Zestaw doskonale sprawdzi się także jako okolicznościowa nagroda lub prezent dla przedszkolaka. Obrazkowa opowieść, którą można przeczytać, a potem pokolorować, jest okazją do rodzinnej rozmowy o przyjaźni, samotności i akceptacji. W tę rozmowę będą mogli włączyć się nawet najmłodsi.

Oprócz historii Kevina mieszkającego w australijskim buszu czytelnik znajdzie w zestawie informacje o australijskiej florze i faunie oraz krzyżówkę.

Autor ilustracji - Jim Tsinganos - to wielokrotnie nagradzany australijski ilustrator, pracujący obecnie w Surry Hills Studio w Sydney.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-945902-8-4

 • Autorzy: 

  Jonathan Elabor, Jim Tsinganos

 • Tłumaczenie: 

  Natalia Nykiel

 • Rok wydania: 

  2019

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  2 x 40

 • Format: 

  21 x 22

 • Grupa wiekowa: 

  3-6 lat

 • Język publikacji: 

  polski/angielski

 • Tytuł oryginału: 

  Kevin, The Kangaroo Who Couldn't Hop

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...