Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788322632383
Waga produktu: 0.470 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

Tom został poświęcony zdefiniowaniu pojęcia "języki specjalistyczne", jak również ukazaniu pewnych problemów i dylematów, na jakie napotykają nauczyciele języków obcych, których zadaniem jest kształcenie językowe z elementami wiedzy specjalistycznej. Książka stanowi zbiór tekstów będących efektem doświadczeń praktykujących nauczycieli glottodydaktyków, pracujących w różnych kontekstach edukacyjnych. Autorami są lektorzy języków obcych na wyższych uczelniach bądź pracujący na wydziałach neofilologicznych wyższych uczelni. Niniejszy zbiór tekstów opracowanych przez nauczycieli glottodydaktyków ukazuje zarówno ich przemyślenia, wiedzę jak i praktyczne doświadczenia w nauczaniu języków specjalistycznych będące wyrazem ich własnych poszukiwań.

Redaktorzy wierzą, że niniejszy tom stanie się nie tylko źródłem wiedzy i pomysłów, jak radzić sobie z nauczaniem języków specjalistycznych, ale że również stanie się inspiracją do dalszych poszukiwań bardziej motywujących i efektywnych metod i technik nauczania, bardziej różnorodnych i wychodzących poza program kursu językowego, realizowanego za pomocą mniej tradycyjnych materiałów dydaktycznych.

Ze wstępu

Monografia Języki specjalistyczne: teoria i praktyka glottodydaktyczna poświęcona jest zdefiniowaniu pojęcia „języki specjalistyczne”, jak również ukazaniu pewnych problemów i dylematów, jakie napotykają nauczyciele języków obcych, których zadaniem jest kształcenie językowe z elementami wiedzy specjalistycznej. Książka ta stanowi zbiór tekstów będących efektem doświadczeń praktykujących nauczycieli glottodydaktyków pracujących w różnych kontekstach edukacyjnych. Tak więc autorzy są lektorami języków obcych na wyższych uczelniach bądź pracują na wydziałach neofilologicznych wyższych uczelni. Kształcenie studentów na potrzeby nowoczesnego rynku to kształcenie przyszłego pracownika, który nie tylko będzie miał wiedzę merytoryczną w danej dziedzinie, ale będzie również zdolny ją wykorzystywać w kontekstach tak ważnej komunikacji międzynarodowej, dlatego kształcenie w zakresie języków specjalistycznych jest tak istotne. To obliguje nas do ciągłych poszukiwań nowych rozwiązań glottodydaktycznych w codziennym kształceniu językowym naszych studentów. Niniejszy zbiór tekstów opracowanych przez nauczycieli glottodydaktyków ukazuje zarówno ich przemyślenia, wiedzę, jak i praktyczne doświadczenia w nauczaniu języków specjalistycznych będące wyrazem ich własnych poszukiwań.

Pobierz spis treści i wstęp >>

Spis treści

Wstęp (Danuta Gabryś-Barker i Ryszard Kalamarz)

I Wprowadzenie pojęcia języków specjalistycznych i kompetencji nauczyciela glottodydaktyka

Ewelina Mitera
Język specjalistyczny a język podstawowy – elementy wspólne i różnicujące
Magdalena Łęska, Jolanta Łącka-Badura
Assessing and Developing Business English Teachers’ Managerial Competencies: A Proposal for a Language-Based Model
Agata Borek
CLILiG a nauczanie języka biznesu.

II Różne konteksty, różne dziedziny

Aleksandra Szymańska-Tworek, Julia Makowska-Songin
Teaching English to Medical Students: Reflections on Problems and Solutions from the Teacher’s Perspective
Jacek Pradela
Practising Medical English – How to Look for Medical Resources
Joseph Ohimor
Employers Expectations Regarding the Linguistic Competences of New Graduates Entering the Labour Market – A Pilot Survey
Małgorzata Kodura
Challenges Faced by Novice Translators Confronted with Specialised Translation
Desy Masieri
Il lessico del linguaggio dell’ambiente naturale

III Nowe technologie a dydaktyka języków specjalistycznych

Agnieszka Gadomska
Using the Interactive Whiteboard Technology for Teaching the Principles of Style during Academic Writing Classes
Aleksandra Krawczyk
Technologie informacyjne w nauczaniu języka specjalistycznego – wskazanie źródeł internetowych jako pomocy dydaktycznych
Marta Łęcka
Czy język specjalistyczny może żyć w mediach społecznościowych? Od tekstbooka do Facebooka
Noty

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-226-3238-3

 • Autorzy: 

  Danuta Gabryś-Barker, Ryszard Kalamarz

 • Rok wydania: 

  2017

 • Rodzaj oprawy: 

  twarda, szyta, tasiemka

 • Ilość stron: 

  168

 • Format: 

  24,6 x 17,1

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...