Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788375970883
Waga produktu: 0.680000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

"Język polski w pigułce" został napisany z myślą o studentach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dla których językiem wykładowym jest język angielski. Podręcznik przeznaczony jest do nauki języka ogólnego na poziomie podstawowym (A1 / A2) pod kierunkiem lektora i przewidziany jest na ok. 150 godzin.

Wybór oraz kolejność zagadnień leksykalnych i gramatycznych wynikają z naszych doświadczeń w pracy ze studentami i dopasowane są do ich specyficznych potrzeb językowych.

Po przybyciu do Polski potrzebne im są gotowe struktury językowe niezbędne w codziennym funkcjonowaniu (sklep, restauracja, zamawianie taksówki czy jedzenia) bez szczegółowej znajomości zasad gramatyki.

Gramatyka została więc ograniczona do niezbędnego minimum, a nacisk został położony na naukę słownictwa (ok. 1300 słów) i rozwijanie sprawności komunikacyjnych.

Podręcznik jest jednocześnie zeszytem ćwiczeń, a umieszczone na końcu kolorowe strony z tabelami i diagramami podsumowują najważniejsze informacje.

Ostatnią część stanowi dwujęzyczny słowniczek (polsko-angielski i angielsko-polski) uwzględniający tylko znaczenia słów użytych w poszczególnych rozdziałach.

Natomiast rozdział 13, zawierający zagadnienia dodatkowe (szerzej omówiony aspekt, tryb rozkazujący, liczba mnoga rzeczowników męskoosobowych, stopniowanie przymiotników, spójniki czy wybrane frazeologizmy), może być wykorzystany w pracy ze studentami szczególnie zainteresowanymi nauką języka polskiego.

Mamy nadzieję, że Język polski w pigułce zawiera wszystko, czego nasi studenci potrzebują, by sprawnie funkcjonować w Polsce. Liczymy, że dzięki niemu język polski nie będzie aż tak „gorzką pigułką”, jak powszechnie sądzą cudzoziemcy.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Barbara Tuczyńska-Nowak, Karolina Sołtowska, Katarzyna Labuda-Di Marino, Tadeusz Jurek

 • Rok wydania: 

  2010, dodruk 2014

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  260

 • Format: 

  21,5 x 30

 • Poziom: 

  A1-A2

 • Język publikacji: 

  polski

 • ISBN: 

  978-83-7597-088-3

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...