Wczytuję dane...
Kod EAN: 9780000009784
Waga produktu: 0.110000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: KJV Digital Sp. z o.o.

Wielka i popularna aktorka Faina Raniewska jest bohaterką rosyjskojęzycznego Internetu - trwa prawdziwy szał ma cytowanie Fainy Raniewskiej i jej genialnych powiedzonek, które znajdziecie właśnie w tej książce. Po raz pierwszy i nareszcie po polsku!

Faina Raniewska, aktorka która mogła zastąpić całą trupę teatralną. Filozof z cygarem, skandalistka, sarkastyczna, uszczypliwa dama o charakterystycznej barwie głosu, a jednocześnie strasznie samotna kobieta o bardzo wrażliwej duszy" po prostu MIESZANKA WYBUCHOWA!

Niewielką książeczka, która połączyła w sobie aforyzmy, dowcipy i historie z życia wzięte:

Kiedyś, gdy w jednym z wywiadów zapytano Raniewską rewolucję październikową, odpowiedziała: - Wiecie, kiedy zobaczyłam tego "Łysego" w samochodzie pancernym ("Łysym" nazywała Lenina), od razu zrozumiałam: czekają nas wielkie nieprzyjemności!

"Kiedy umrę, na nagrobku wyryjcie - zmarła z obrzydzenia

"Optymizm oznacza brak informacji."


WSTĘP

Faina Raniewska. aktorka, która mogła zastąpić całą trupę teatralną Filozof z cygarem, skandalistka. sarkastyczna, uszczypliwa dama o charakterystycznej barwie głosu, a jednocześnie strasznie samotna kobieta o bardzo wrażliwej duszy... po prostu MIESZANKA WYBUCHOWA!

Żyła długo - 88 lat. Urodzona w 1896 roku. pożegnała się z nami w 1984 roku. Była wielką aktorką, zarówno teatralną jak i filmową. Franklin Delano Roosevelt po obejrzeniu filmu ..Marzenie" (Mewa. 1941) wpadł w zachwyt i nazwał ją "aktorką wszechczasów!"

Nigdy nie wstydziła się otwarcie wyrażać swoich myśli. Większość ludzi była przekonana. 2e żarty I aforyzmy, które potem powtarzano w całej Moskwie i poza jej granicami Raniewska specjalnie wymyśla. Tak naprawdę Faina nie miała powodu niczego wymyślać, ponieważ jej dowcip był naturalnym odruchem - refleksją.

Tę niewielką książeczkę, która połączyła w sobie aforyzmy, dowcipy i historie z życia wzięte, a których autorką lub główną bohaterką jest Faina Raniewska. dedykuję wszystkim Polakom.

Kiedyś Raniewska, przebierając stos listów od wielbicieli, zapytała "Czy oni naprawdę mnie lubią?".
Mimo owacji i innych dowodów uwielbienia, Faina Raniewska nie wierzyła w miłość wielbicieli, chociaż teatralna kasjerka, wspominając występy teatru Mossowiet w Odessie, opowiadała:
"Kiedy Raniewska szła po mieście, cała Odessa wychwalała ją pod niebiosa".

Gdy wielbicielka Raniewskiej prosiła ją o numer telefonu, ta odpowiedziała:
- Moja droga, skąd ja mogę znać swój numer telefonu? Przecież sama do siebie nie dzwonię.

Walenty Markowicz Szkolnikow. dyrektor zarządu teatru Mossowiet wspominał:
"Kiedy z Fainą szliśmy ulicami Odessy, jakaś dama długo biegła za nami. a potem zapytała:
- Oj, pani... to Ona?
Raniewska spokojnie odpowiedziała swoim ochrypłym głosem:
- Tak. ja to Ona."

W autobusie jedna z pasażerek przecisnęła się do Raniewskiej, złapała ją za rękę i z triumfem powiedziała:
- Proszę pozwolić mi uścisnąć w myślach pani rękę!

 

FRAGMENT

I ŻYCIE ALBO DOŚWIADCZENIE I. ZE ŚMIERTELNYM FINAŁEM
Dusza - nie dupa. Wysrać się nie może. - Raniewska
Faina Raniewska urodziła się 27 sierpnia 1896 roku. w Rosji, w mieście Taganrogu, w zamożnej żydowskiej rodzinie. Jej ojciec. Girsz Feldman, był właścicielem fabryki farb. kilku budynków mieszkalnych i statków. Kiedy Fainę Raniewska poproszono o napisanie autobiografii, zaczęła następująco:,Ja - córka niebogatego magnata naftowego..."
I na tym poprzestała.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-0-00-000978-4

 • Autorzy: 

  Dmitrij Tuszmanakow

 • Rok wydania: 

  2016

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  116

 • Format: 

  12 x 16,5