Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788360896228
Waga produktu: 0.540000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: GRANPOK

Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku A1-B2:

- dla początkujących i zaawansowanych;
- przystępne objaśnienia;
- wiele praktycznych przykładów;
- ćwiczenia na różnych poziomach;
- klucz do ćwiczeń i testów
- utrwala i poszerza wiadomości nawiązując do podręczników Niderlandzki krok po kroku oraz Niderlandzki drugi krok.

Przeznaczona jest i dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć języka niderlandzkiego jak i dla osób, które dość dobrze znają język niderlandzki, ale ciągle jeszcze robią błędy. Przystępne objaśnienia, wiele przykładów i praktyczne ćwiczenia!

Wielu naszych rodaków korzysta podczas nauki języka niderlandzkiego z podręczników, które napisałam: "Niderlandzki krok po kroku" i "Niderlandzki drugi krok". Od dłuższego czasu zadawano mi jednak pytanie: dlaczego nie napisze pani dla nas, Polaków, gramatyki? Wydał mi się to dobry pomysł i oto jest: "Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku".

Moim celem jest stworzenie uczącym się języka niderlandzkiego możliwości poznania gramatyki tego języka w łatwy i efektywny sposób.

Wiem z doświadczenia, że gramatyka jest dla większości z nas nielubioną koniecznością i że niewielu chce zagłębiać się w jej tajniki. Z tego te powodu świadomie nie poruszam problemów, z którymi możemy mieć sporadycznie do czynienia. Świadomie też, tam gdzie to możliwe, unikam terminologii gramatycznej.

Ponadto przyjęłam punkt widzenia Polaka, co znaczy, że kładę nacisk na zagadnienia, które nam, Polakom, sprawiają kłopot.

Jednak książka, którą macie Pastwo w rękach to nie tylko "sucha" gramatyka. Tu i ówdzie dla uprzyjemnienia nauki znaleźć można dowcipy. Nowo nabytą wiedzę można utrwalić za pomocą ćwiczeń, a następnie wykonać testy. Rozwiązania wszystkich ćwiczeń można znaleźć w kluczu na kocu podręcznika (do testów jest oddzielny klucz).

Moje wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych, a w szczególności w nauczaniu języka niderlandzkiego podsunęły mi myśl o napisaniu działu: "Małe i duże problemy. Czyli często stawiane pytania na kursach języka niderlandzkiego". W dziale tym poświęcam uwagę problemom, których zwykle nikt nie traktuje na tyle poważnie, by o nich pisać.

W "Gramatyce języka niderlandzkiego krok po kroku" znajdziecie Państwo również spis najczęściej używanych rzeczowników z rodzajnikiem "het" oraz wykaz popularnych czasowników nieregularnych.

Przydatnym dodatkiem jest tabela zaimków, a dla osób nie obawiających si trudnych wyzwań jest kilka zabaw językowych.

Na koniec jeszcze tylko rada: z "Gramatyki języka niderlandzkiego krok po kroku" należy korzystać jak ze słownika, tzn. wyrywkowo, a nie przerabiać ją jak podręcznik od początku do końca. Do Państwa należy decyzja, jakie ćwiczenia, w jakiej kolejności i kiedy będziecie przerabiać. Nie zapominajmy jednak, że gramatyka jest jedynie pomocą w nauce języka, wobec czego nie zastąpi podręcznika.

Nauczyciele korzystający z podręczników "Niderlandzki krok po kroku" i "Niderlandzki drugi krok" znajdą w "Gramatyce języka niderlandzkiego krok po kroku" wiele ćwiczeń, które będą mogli wykorzystać dodatkowo podczas kursów.

Agata van Ekeren Krawczyk

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Agata van Ekeren-Krawczyk

 • Rok wydania: 

  2008

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  194

 • Format: 

  21,0 x 29,6

 • Poziom: 

  A1-B2

 • ISBN: 

  978-83-60896-22-8

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...