Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788374316330
Waga produktu: 0.550 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Rozdziały przesiąknięte są wspólną myślą współistnienia kultur, dialogu, tolerancji, współpracy, wzajemnego zrozumienia, szacunku. Podparte liczną, bardzo trafnie dobraną, literaturą przedmiotu. Narracja Autora przeplatana jest bogato udokumentowanymi badaniami empirycznymi, realizowanymi w wielu rozsianych w kraju placówkach naukowo-badawczych. (…) Za jeden z najważniejszych walorów recenzowanej pozycji uważam rzadko spotykaną koegzystencję poglądów Autora, wzajemne relacje między poszczególnymi rozdziałami, uzupełnianie się rozważań teoretycznych z doświadczeniem empirycznym. Jestem przekonany, że zaprezentowane w niej treści staną się podstawą licznych, dalszych dociekań naukowych.

Z recenzji dr. hab. Mariusza Korczyńskigo, prof. UMCS

Opracowanie ma charakter poznawczy, dostarcza licznych informacji na temat edukacji międzykulturowej, ale, co warto podkreślić, sam jej zamysł, sposób przygotowania, opracowania sprawia, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Język, jakim posługuje się Autor pisząc o sprawach ważnych jest przystępny, co sprawia, że publikacja może trafić nie tylko do wąskiego grona odbiorców, ze środowiska naukowego – pedagogów, zwłaszcza społecznych i międzykulturowych. Warto ją polecić studentom, nauczycielom, ale też działaczom organizacji pozarządowych. Publikacja powinna stać się obowiązkową lekturą dla polityków. (…) Cennym zabiegiem są liczne odwołania do postaci - mniej lub bardziej znanych, których biografie są znakomitą ilustracją do rozpatrywanych zagadnień.

Z recenzji dr hab. Anny Szafrańskiej, prof. UŚ.


Profesor dr hab. Jerzy Nikitorowicz, kierownik Katedry Edukacji Międzykulturowej i Elementarnej na Wydziale Nauk o Edukacji UwB, wieloletni dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii, w latach 2005-2012 rektor Uniwersytetu w Białymstoku, członek Prezydium KNP PAN, przewodniczący Zespołu Pedagogiki Kultury i Edukacji Międzykulturowej KNP PAN. Autor wielu książek i artykułów z zakresu edukacji wielo- i międzykulturowej, inicjator i organizator cyklicznych konferencji z zakresu edukacji międzykulturowej. Zainteresowania naukowe Profesora obejmują: pedagogikę społeczną, socjologię rodziny, edukację regionalną, edukację wielokulturową i międzykulturową, kształcenie i doskonalenie nauczycieli.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-7431-633-0

 • Autorzy: 

  Jerzy Nikitorowicz

 • Rok wydania: 

  2021

 • Numer wydania: 

  1

 • Rodzaj oprawy: 

  twarda

 • Ilość stron: 

  261

 • Format: 

  17 x 24

 • Język publikacji: 

  polski

Napisz opinię
2021-03-02 10:28:03 - Teresa

Książkę czyta się jednym tchem. Autor porusza niezmiernie ważne tematy, w tych trudnych czasach, ale jednocześnie jest napisana w sposób zrozumiany dla przeciętnego odbiorcy. Polecam, naprawdę wartościowa pozycja.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...