Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788381424578
Waga produktu: 0.250000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.99 PLN

Podręcznik składa się z 10 jednostek lekcyjnych, gdyż autorzy założyli, że każdego dnia będzie realizowana jedna lekcja. Gdyby jednak okazało się, że realizacja całości materiału jest z różnych względów niemożliwa, nauczyciel może realizować tylko te jednostki, które uzna za najbardziej potrzebne i użyteczne dla słuchaczy. Do podręcznika dołączono plansze stanowiące uzupełnienie materiału zawartego w poszczególnych lekcjach i mogące wspierać pamięć studentów.

Książka jest rezultatem doświadczeń nauczycieli pracujących w Łódzkim Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców. Zauważyli oni, ze dostępne na rynku wydawniczym podręczniki do języka polskiego są, w stosunku do potrzeb studentów uczestniczących w krótkich, adaptacyjnych kursach językowych, zbyt rozbudowane pod względem leksykalnym i gramatycznym. Dlatego niniejszy podręcznik ma bardzo zredukowaną część gramatyczną (autorzy uwzględnili koniugacje polskie, mianownik liczby pojedynczej i mnogiej rodzaju niemęskoosobowego oraz elementy narzędnika i biernika). Głównym celem jest przygotowanie studentów do posługiwania się językiem polskim w sytuacjach życia codziennego (np. robienie zakupów, zamawianie posiłków, pytanie o drogę, podróżowanie).

Podręcznik stanowi wprowadzenie do języka polskiego i może znaleźć szerokie zastosowanie przede wszystkim w krótkich, intensywnych kursach językowych. Chociaż w niektórych fragmentach podręcznik odwołuje się do realiów łódzkich (szczególnie topografii), może być wykorzystywany we wszystkich ośrodkach nauczania języka polskiego jako obcego podczas krótkich, adaptacyjnych kursów językowych. Jego wykorzystanie powinno skutkować uzyskaniem przez uczestników kursu podstawowych umiejętności komunikacyjnych (poziom A1l), pozwalających na funkcjonowanie w polskim środowisku językowym w zakresie sytuacji życia codziennego. Autorzy planują powstanie kolejnej części podręcznika.

Podręcznik jest przeznaczony dla słuchaczy kursów języka polskiego jako obcego na poziomie A1. Zawiera dziesięć jednostek lekcyjnych - lekcja na każdy dzień. Adresowany jest przede wszystkim do studentów programu Erasmus+ i innych programów wymiany międzynarodowej, którzy uczestniczą w dwutygodniowym kursie przygotowawczym. Może być również wykorzystywany na innych intensywnych kursach na zbliżonym poziomie. Stanowi rezultat doświadczeń nauczycieli łódzkiego ośrodka, którzy zauważyli, że dostępne podręczniki są zbyt rozbudowane - zarówno pod względem leksykalnym, jak i gramatycznym. Głównym celem przygotowanej publikacji jest przygotowanie studentów do posługiwania się językiem polskim w sytuacjach życia codziennego. Ten krótki intensywny kurs dla osób dorosłych znajdzie zastosowanie także wśród cudzoziemców planujących pracę w Polsce.

W serii W Wieży Babel po polsku. Podręczniki Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ będą wydawane podręczniki napisane przez polonistów i nauczycieli przedmiotów zatrudnionych w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Wieża Babel to popularna nazwa łódzkiego centrum, w którym od lat 50. XX wieku prowadzona jest edukacja polonistyczna kandydatów na studia i entuzjastów języka polskiego z wielu krajów świata. Serię inicjuje przewodnik językowy "Od przypadka do przypadka" dwóch znakomitych polonistek: Haliny Goszczyńskiej i Mirosławy Magajewskiej.

prof. UŁ dr hab. Grażyna Zarzycka (redaktor serii)

Spis treści

Wstęp
Znaczenie piktogramów używanych w podręczniku
Lekcja 1. Jak się nazywasz? - Mateusz Gaze
Lekcja 2. Kto to jest? Co to jest? - Mateusz Gaze
Lekcja 3. Co lubisz robi? - Ewa Sabela-Dymek
Lekcja 4. Czy jest chleb? - Sławomir Rudziński
Lekcja 5. Co zamawiamy? - Sławomir Rudziński
Lekcja 6. Co robisz codziennie? - Ewa Sabela-Dymek
Lekcja 7. Która jest godzina? - Ewa Sabela-Dymek
Lekcja 8. Jak dojść do biblioteki? - Mateusz Gaze
Lekcja 9. Dokąd jedziemy? - Sławomir Rudziński
Lekcja 10. Jakie to usługi? - Ewa Sabela-Dymek

Plansze
Alfabet (uzupełnienie lekcji 1.)
Sport (uzupełnienie lekcji 3.)
Liczebniki główne (uzupełnienie lekcji 1-4.)
Koniugacje czasownika (uzupełnienie lekcji 6.)
Liczebniki porządkowe (uzupełnienie lekcji 7.)

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-8142-457-8

 • Autorzy: 

  Ewa Sabela-Dymek, Mateusz Gaze, Sławomir Rudziński

 • Rok wydania: 

  2020

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  104 + 9 kolorowych plansz

 • Format: 

  14 x 24

 • Poziom: 

  A1

 • Język publikacji: 

  polski

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...