Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788381656528
Waga produktu: 0.54 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: klett polska
Gramatyka, która pomoże ci przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz do egzaminów językowych. W przejrzysty sposób wyjaśnia struktury gramatyczne i ich zastosowanie w konkretnych sytuacjach. Dodatkowo w książce znajdziesz różnorodne teksty z ilustracjami, a także klucz z rozwiązaniami.

„Duża gramatyka języka rosyjskiego” to kompendium zarówno dla tych, którzy rozpoczynają bądź kontynuują naukę, przygotowują się do egzaminu, jak i dla tych, którzy chcieliby wrócić do języka po dłuższej przerwie. Przeważająca część książki obejmuje wiadomości, które powinni znać wszyscy uczący się rosyjskiego (A1-A2). Dla tych, którzy chcieliby zwrócić uwagę na trudniejsze zagadnienia, przeznaczone są fragmenty zamieszczone na niebieskim tle i dodatkowo oznaczone symbolem "B1" odnoszącym się do poziomu B1 Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego.

Książka podzielona jest na dziewięć rozdziałów; siedem z nich omawia podstawowe części mowy (rzeczownik, przymiotnik, zaimek, liczebnik, czasownik, przyimek oraz przysłówek), ósmy przedstawia najważniejsze informacje o składni, czyli budowie zdań, zaś dziewiąty, zatytułowany „Czy wiesz, że…”, przynosi garść ciekawostek, wyjątków czy rymowanek po rosyjsku
ułatwiających zapamiętanie reguł.

Autorki używają prostego, jasnego języka, reguły i zasady ilustrując licznym przykładami zdań i zwrotów tłumaczonych na język polski. W przykładach pojawiają się nie tylko fragmenty
klasycznej literatury rosyjskiej, ale – co szczególnie cenne – również urywki ze współczesnej prozy i poezji oraz żywego języka codziennego.

Kolejną ogromną zaletą „Dużej gramatyki języka rosyjskiego” jest ponad 300 ćwiczeń! Zamieszczone na końcu każdego rozdziału pozwalają na bieżące sprawdzanie stopnia przyswojenia wiadomości. Korzystając z oznaczeń Ćw.1 można odnaleźć ćwiczenie, które ilustruje omawiane zagadnienie i sprawdzić jak poszczególne reguły funkcjonują w praktyce.
Klucz do ćwiczeń bezbłędnie wskaże, które partie materiału zostały opanowane w dostatecznym stopniu, a które wymagają jeszcze powtórki.

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788381656528

 • Autor: 

  Brudz Swietłana, Haase Aleksandra

 • Rok wydania: 

  2022

 • Wydanie: 

  3

 • Objętość: 

  248

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  18.5x25.0cm

 • Tematyka: 

  Nauka języków