Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788377205174
Waga produktu: 0.340000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: PETRUS

Słownik polsko-angielsko-hiszpański. Polskie czasowniki dokonane i niedokonane. Polish verbs, perfective and imperfective. Verbos polacos perfectivos e imperfectivos

Jedną z największych trudności jakich przysparza język polski studentowi władającemu językiem rodzimym innym niż słowiański jest rola aspektu czasownika w wyrażaniu różnych czasów. Aspekt może być niedokonany lub dokonany, odnosząc się odpowiednio do czynności niezakończonych i zakończonych. Zazwyczaj trudność nie dotyczy tylko zrozumienia istoty aspektu oraz jego zastosowania, lecz przede wszystkim zapamiętania obydwu form danego czasownika, z tego powodu zaleca się naukę czasowników parami. Nie zawsze jednak łatwo jest się domyślić która forma czasownika jest dokonana, a która niedokonana.

Przykładami par czasowników są: pisać - napisać, prosić - poprosić, mówić – powiedzieć, wracać - wrócić, powtarzać - powtórzyć.

Celem niniejszej publikacji jest zaproponowanie osobie uczącej się języka polskiego rozbudowanej listy czasowników uporządkowanych w parach: niedokonany – dokonany, jak również tych występujących pojedynczo. Czasowniki są przedstawione w porządku alfabetycznym i rozpoczynają się od bezokolicznika formy niedokonanej, w sposób, który ułatwia studentowi ich wyszukiwanie, sprawdzanie i naukę. Chcąc ułatwić uczącemu się korzystanie z podręcznika, zwłaszcza poza domem, przedstawiamy jedynie niezbędne informacje potrzebne studentowi do samodzielnej odmiany i korzystania z danych czasowników, takie, jak nieregularności czy inne wyjątkowe cechy. Ponadto przedstawiamy najbardziej powszechne tłumaczenia czasowników na jęyzyk angielski i hiszpański, dwa najczęściej studiowane języki na świecie.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Aleksandra Kaszowska

 • Tłumaczenie: 

  Miguel Luis Poveda Balbuena

 • Rok wydania: 

  2019

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  230

 • Format: 

  17 x 24

 • Język publikacji: 

  polski/angielski/hiszpański

 • ISBN: 

  978-83-7720-517-4

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...