Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367351188
Waga produktu: 0.500 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: Prolog

Zeszyt ćwiczeń do podręcznika Polski w szkole jest integralnym komponentem do pracy z serią. Jest skutecznym i przyjaznym dla odbiorców narzędziem do utrwalania poznanych w podręczniku treści. Struktura zeszytu ćwiczeń odpowiada temu, co zaproponowano w podręczniku ucznia. Wskazówki do pracy z zeszytem ćwiczeń nauczyciel znajdzie w podręczniku nauczyciela.

W zeszycie ćwiczeń Polski w szkole znajduje się:

 • łącznie 240 ćwiczeń utrwalających wprowadzone w podręczniku treści,
 • materiał ćwiczeniowy systematyzujący pracę nad pogłębianiem kompetencji językowych i kulturowych,
 • pakiet zadań wspomagających regularną pracę nad rozwijaniem umiejętności czytania i pisania w języku polskim,
 • grupa zadań projektowych, służących rozwijaniu autonomii uczących się dzieci, a także kształtowaniu ich umiejętności współpracy z innymi,
 • moduł ćwiczeń zabawowych, zachęcających dzieci do aktywnego i coraz lepszego poznawania polszczyzny.


Seria "Polski w szkole" przygotowana została zgodnie z wytycznymi rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia podręczników do użytku szkolnego.

Polski w szkole to seria stworzona specjalnie dla dzieci w wieku 7–10 lat, które rozpoczynają naukę języka polskiego jako obcego, drugiego lub odziedziczonego. Kurs ten obejmuje 120 godzin nauki, zgodnych z poziomem A1 według ESOKJ. Autorkami najnowszej serii wydawnictwa Prolog są: Małgorzata Pamuła-Behrens, Anny Mikulska i Justyna Wrona.

W skład serii na każdym poziomie wchodzą: podręcznik z nagraniami, zeszyt ćwiczeń oraz przewodnik dla nauczyciela z dostępem do dodatkowych materiałów w Strefie Nauczyciela. Postacie Igi i Filipa, ich rodzina, przyjaciele oraz ukochane zwierzęta towarzyszą uczniom w odkrywaniu języka polskiego oraz polskiej kultury i tradycji.

Kurs skupia się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych potrzebnych w codziennym życiu oraz w edukacji szkolnej, obejmującej przedmioty takie jak matematyka, przyroda i muzyka. Gry językowe, projekty i różnorodne zadania umożliwiają praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy oraz sprawdzenie umiejętności uczniów.

Materiały edukacyjne są starannie dobrane i różnorodne, aby motywować dzieci do nauki poprzez zabawę i twórcze działania. Kolorowe ilustracje, zdjęcia, mapy i tabele tworzą atrakcyjny świat bohaterów podręcznika, ułatwiając przyswajanie nowych treści. Przejrzysta struktura kursu wspiera systematyczne i skuteczne uczenie się.

Seria wyróżnia się innowacyjnym podejściem i wysoką jakością materiałów. Książki i realizowane w nich treści przeznaczone są na poziom A1. Zadaniem serii „Polski w szkole” jest wprowadzenie najmłodszych uczniów do świata języka i kultury polskiej, a także poszerzenie ich kompetencji językowych w zakresie codziennej komunikacji, jak i języka edukacji szkolnej, aby mogli bez przeszkód uczyć się po polsku takich przedmiotów jak matematyka, przyroda czy muzyka.

Seria obejmuje różnorodne tematy z życia codziennego, co pozwala uczniom zdobywać praktyczne umiejętności językowe przydatne w codziennej komunikacji. Autorki skupiły się na opracowaniu interaktywnych zadań pobudzających dziecięcą kreatywność, co jest kluczowe w nauce języka obcego na wczesnym etapie edukacji. Jasność i przejrzystość materiałów pomaga dzieciom w koncentracji na nauce, minimalizując rozproszenia.

„Polski w szkole” nie tylko uczy języka polskiego, ale również rozwija u dzieci świadomość i kompetencje interkulturowe, ucząc empatii i szacunku dla innych ludzi.

Autorki serii "Polski w szkole"

Małgorzata Pamuła-Behrens jest profesorką Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, specjalizującą się w edukacji oraz integracji osób z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim na zagadnieniach glottodydaktycznych oraz problematyce związanej z akulturacją migrantów. Razem z prof. Martą Szymańską jest autorką koncepcji nauczania języka polskiego jako języka edukacji szkolnej Metoda JES-PL (www.metodajes.pl). Od lat wspiera nauczycieli i nauczycielki w procesie doskonalenia zawodowego. Małgorzata Pamuła-Behrens jest także członkinią jury European Language Label. Jest autorką licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu glottodydaktyki.

Anna Mikulska jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, certyfikowanym nauczycielem języka polskiego jako obcego / drugiego oraz języka angielskiego (CELTA). Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Londynie i w Nowym Jorku. Autorka kilkunastu publikacji naukowych w zakresie nauczania języka polskiego i drugiego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji. W ramach swojej pracy uczy, prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli a także przygotowuje materiały edukacyjne w zakresie nauczania obu języków. Obecnie mieszka w Paryżu, gdzie kontynuuje działalność naukową i zawodową.

Justyna Wrona jest językoznawcą, pedagogiem, logopedą ze specjalizacją glottodydaktyczną. Posiada doświadczenie w nauczaniu polszczyzny dzieci, studentów i dorosłych obcokrajowców. Specjalizuje się w pracy z dziećmi dwujęzycznymi. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej, przybliżając studentom specyfikę pracy z dziećmi z doświadczeniem migracji. Jest zaangażowana w projekty promujące język polski jako obcy i nauczanie języka polskiego jako obcego / drugiego / języka edukacji szkolnej. W badaniach naukowych koncentruje się na dwujęzyczności, a szczególnie na diagnozie i rozwijaniu kompetencji językowych dzieci z doświadczeniem migracji uczących się języka polskiego jako drugiego.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Małgorzata Pamuła-Behrens, Anna Mikulska, Justyna

 • Rok wydania: 

  2024

 • Numer wydania: 

  1

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  124

 • Format: 

  29,7 x 21,0

 • Poziom: 

  A1

 • Grupa wiekowa: 

  7-10 lat

 • Język publikacji: 

  polski

 • ISBN: 

  978-83-67351-18-8

Napisz opinię
2024-07-10 12:29:49 - Teresa

Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: