Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788301194888
Waga produktu: 0.035 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Nowoczesny multimedialny Słownik języka polskiego. Nauka i zabawa stanie się ulubionym narzędziem wspomagającym naukę prawidłowej pisowni dla dzieci i młodzieży! Zawiera 40 tys. haseł, 90 tys. znaczeń, 150 tys. przykładów, a także liczne związki frazeologiczne i przysłowia. Ponadto uwzględnia informacje o prawidłowej odmianie i właściwym użyciu słów w zdaniach oraz bogate materiały dodatkowe, takie jak: zasady pisowni i interpunkcji oraz wzory pism, a także atrakcyjne gry i zabawy doskonalące kompetencje językowe. Wszystko to zostało zaprezentowane w przyjaznej dla młodego użytkownika formie. Pendrive ze słownikiem w serii Nauka i zabawa będzie idealnym pomysłem na mądry i wartościowy prezent.
ZAWARTOŚĆ
Opracowany do postaci multimedialnego programu Słownik języka polskiego. Nauka i zabawa to nowy typ słownika łączący najlepsze tradycje leksykografii polskiej z osiągnięciami współczesnego językoznawstwa: niezwykle przystępny, a jednocześnie bogaty w informacje. Charakteryzują go wyjątkowo przyjazne, proste definicje i liczne autentyczne przykłady, orientujące czytelnika w niuansach użycia słów. Słownik oparty został na komputerowym archiwum tekstów – Korpusie Języka Polskiego PWN, dzięki czemu zyskuje na wiarygodności.
Wszystko to w jednym funkcjonalnym programie umieszczonym na nośniku 8GB z dodatkowym miejscem na własne pliki.
Multimedialny program, a w nim:
? 40 tys. haseł (90 tys. znaczeń wyrazów z definicjami)
? ok. 30 tys. synonimów i antonimów opatrzonych hiperlinkami
? 7 tys. frazeologizmów z objaśnieniami
? definicje pisane językiem prostym, nieencyklopedycznym, zrozumiałym dla dzieci (a także obcokrajowców uczących się polskiego)
? szczegółowe informacje gramatyczne, fleksyjne i składniowe, dodatkowo – wszystkie skróty mają swoje wyjaśnienia „w dymkach”
? prosty i efektywny mechanizm wyszukiwania
? gry i zabawy: ćwiczenie zasad ortografii, rozsypanki z liter, układanki
? bogate materiały dodatkowe: zasady pisowni i interpunkcji, pisma użytkowe – list motywacyjny, podanie, życiorys, petycja, minifelietony językowe prof. Bralczyka
FUNKCJONALNOŚĆ
? wygodny interfejs z wieloma narzędziowymi udogodnieniami dla użytkowników
? przejrzysta wizualizacja haseł, możliwość opcjonalnego zwijania bądź rozwijania przykładów użycia i idiomów
? szybka aktywacja pola wyszukiwania
? możliwość tworzenia ulubionych haseł i gromadzenia ich w wielu zbiorach tematycznych
? możliwość tworzenia haseł własnych i notatek do istniejących haseł słownika
? zaawansowane mechanizmy wyszukiwania w słowniku, m.in. autolink – po dwukrotnym kliknięciu na dowolnym słowie w treści słownika program automatycznie dokona wyszukania tego słowa w słowniku
? współpraca z innymi programami – możliwość szybkiego wyszukiwania słów w słowniku podczas pracy z tekstem w zewnętrznym programie (np. Word/Outlook/przeglądarki internetowe/etc.), bez konieczności wpisywania słów w słowniku, dzięki wykorzystaniu opcji „pokaż hasło w dymku” i „reaguj na zawartość schowka” lub „przywołanie programu przez podwójne kliknięcie”
? możliwa instalacja na dysku oraz korzystanie wprost z pendrive’a – słownik można uruchamiać nie tylko wprost z pendrive’a, bez konieczności instalacji na dowolnym komputerze, ale również można go zainstalować na twardym dysku jednego komputera (np. w domu) i uruchamiać bez potrzeby wkładania pendrive’a
? możliwość wydruku listy ulubionych haseł
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
? komputer PC
? Windows 7, 8 i 10
? procesor 1GHz; RAM 1 GB
? karta graficzna, 1024x720, 65 000 kolorów
? maksymalna rozdzielczość: 1920x1080
? karta dźwiękowa
? port USB
UWAGA! Program nie działa na systemie Windows XP i Vista.

Szczegóły produktu

 • Rok wydania: 

  2017

 • Wydanie: 

  1

 • Objętość: 

  1

 • Oprawa: 

  Plastikowa

 • Format: 

  6.8x9.7

 • Nośnik główny: 

  Pendrive

 • Ilość nośników: 

  1

 • Tematyka: 

  Multimedia

 • ISBN: 

  9788301194888

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...