Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788377200766
Waga produktu: 0.560000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: PETRUS

Język polski nie jest łatwy, nawet dla Polaków. Nawet ci najlepiej wykształceni nieraz zastanawiają się gdzie postawić przecinek, a jednym z najbardziej traumatycznych szkolnych wspomnień są dla wielu dyktanda i podkreślone na czerwono błędy w rozprawkach. Niniejsza książka jest jak lekarska recepta na te "lęki" i - wydawałoby się nieuleczalną chorobę - niemożności bezbłędnego pisania. Jest to znakomita, nowoczesna, podparta współczesną psychologią "terapia", którą w codziennej praktyce mogą stosować "lekarze" (nauczyciele języka polskiego), rodzice, wychowawcy ale także "pacjenci" (czyli wszyscy ci, którzy coś po polsku napisać muszą). Nie taki diabeł straszny, jak pamiętamy ze szkoły.

Zachęcamy gorąco do przestudiowania tej książki, bo z pewnością przyda się każdemu: i zwykłemu uczniowi czy studentowi, i najlepszemu redaktorowi renomowanego wydawnictwa...

RECENZJE

Książka bardzo przydatna w studiach, bez względu na kierunek Książka ta jest znakomitym zbiorem zasad i wyjaśnień reguł wymowy i pisowni polskiej. Bardzo przydatna w studiach. Pomaga zrozumieć zasady pisowni i interpunkcji. Jestem przekonana, że będzie użyteczna nie tylko dla uczniów szkoły podstawowej, którzy uczą się podstaw języka polskiego czy młodzieży licealnej, ale też studentów różnych dziedzin wiedzy i dyscyplin naukowych.
Magdalena Przetaczek (studentka, Kraków)

Znakomity podręcznik! Polecam każdemu! We współczesnym świecie, w dobie internetu, telefonów komórkowych i innych gadżetów multimedialnych umiejętność poprawnego pisania zanika, zaś poziom znajomości języka polskiego i zasad poprawnej pisowni dramatycznie spada. Zamiast więc "wmawiać" młodym ludziom dysleksję - czas bić na alarm! Jako nauczyciel języka polskiego z wieloletnim stażem nauczania uważam, że powinna to być obowiązkowa pozycja nie tylko w biblioteczce każdego ucznia, ale przede wszystkim w biblioteczce każdego polskiego domu. Pomoc, do której można sięgnąć w każdej wątpliwości wszak ortografia polska nie jest łatwa.

Znakomity poradnik! Polecam ją każdemu, kto ma problemy z ortografią. Przystępnie napisana, pozwoli zrozumieć trudne zasady ortograficzne i interpunkcyjne języka polskiego.
mgr Marta Zdanowska (nauczyciel języka polskiego)

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Adam Rychlik, Edward Polański, Ewa Dereń

 • Rok wydania: 

  2011

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  330

 • Format: 

  17 x 24

 • ISBN: 

  978-83-7720-076-6