-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Ogarnij Miasto
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Przewodnik jest skierowany do ludzi, którzy lubią aktywnie spędzać czas w mieście. Podzielony jest na dzielnice, w których proponujemy ciekawe kształty, kluby, kawiarnie, galerie, autorskie sklepy, niszowe kina, street art i miejsca do rekreacji - opowiada nam współautorka przewodnika "Ogarnij Miasto Warszawa", Dorota Szopowska.
"Ogarnij Miasto Warszawa" podpowie... Czy można zjeść hamburgera, gdy krowa wciąż rzywa? Gdzie jest oranżada, którą widać dopiero wieczorem? Kto zmalował koronki? Gdzie usiąść sobie na Żoliborzu i czy Melon to tylko owoc?
Publikacja została przygotowana przez pasjonatów miasta i aktywnego stylu życia dla tych, którzy chcą zajrzeć w ciekawe zakamarki stolicy. Całość jest podzielona na części odpowiadające dzielnicom, po których można spacerować odkrywając charakterystyczne kształty, galerie ukryte w podwórkach, autorskie sklepy, kawiarnie, kluby i street art. Każdemu miejscu towarzyszy subiektywny opis po polsku i po angielsku. Niepowtarzalny charakter przewodnika to także ilustracje twórców młodego pokolenia i wyjątkowe zdjęcia. Nie zabrakło również map, które poprowadzą czytelników trasami pieszymi i rowerowymi.
"Ogarnij Miasto. Warszawa" zilustrowane jest przez wielokrotnie nagradzaną Martę Ignerską. Ilustracje Ignerskiej oddają niejednoznacznego, czasami niepokojącego a czasami przewrotnego ducha stolicy.
Blisko 300 stron z opisami i zdjęciami ponad 400 miejsc (w tym kilkadziesiąt zupełnie nowych).
O serii Ogarnij miasto
Przed Wami seria nowych miejskich przewodników – innych niż wszystkie, alternatywnych, subiektywnych i bardzo kolorowych. Jesteśmy mieszkańcami i pasjonatami miast, zakochanymi w ich pulsie i oddechu. Przemierzyliśmy je wzdłuż i wszerz, by wybrać to, co uważamy za najciekawsze, najwartościowsze lub zwyczajnie warte odwiedzenia. W przewodnikach znalazły się zarówno miejsca zupełnie nowe, świeżo otwarte, które dopiero zaczynają swoją historię, jak i te, które istnieją na mapie od dziesiątek, a nawet setek lat.
Wyruszaliśmy w miasta dniem i nocą, wiemy dokładnie jak wyglądają długą, biało-szarą zimą, zieloną i pachnąca świeżością wiosną, upalnym, leniwym i spokojnym latem oraz kolorową, artystyczną jesienią. Dobrze znamy nasze miasta, pilnie śledzimy trendy, kierunki ich rozwoju i zachodzące w nich zmiany. Rozmawiamy z mieszkańcami, dużo chodzimy, biegamy i jeździmy na rowerach. Z tej perspektywy więcej się widzi, słyszy i odczuwa.
Zawsze trzymaliśmy rękę na pulsie i staraliśmy się, by nic nam nie umknęło. Ciąg dalszy miejskich podróży należy do Ciebie. Miasta to niełatwe stwory. Ogromne i zagmatwane. Dzięki naszej serii może będzie łatwiej je oswoić i ogarnąć.
Marta Ignerska
Rocznik ’78. Mieszka na Saskiej Kępie. Pracuje na Pradze. W Warszawie od 13 lat. Projektantka graficzna i ilustratorka. Za zaprojektowanie i zilustrowanie książki "Wszystko gra" otrzymała "Bologna Ragazzi Award 2012", czyli nagrodę, która dla wydawców książek dla dzieci jest tym, czym Złote Palmy czy Oskary dla filmowców, Silver Prize w konkursie European Design Awards oraz główną nagrodę w konkursie IBBY. Inne książki zaprojektowane przez Martę Ignerską to: "Wielkie Marzenia", "+ –", "Babcia robi na drutach", "Alfabet", "Fryderyk Chopin i jego muzyka" oraz "Jak przeklinać. Poradnik dla dzieci". Współpracuje z wydawnictwami w Polsce, ale projektowała książki także dla wydawców z Brazylii, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. Rysuje nie tylko dla dzieci: magazyn "Press" zaliczył ją w 2012 roku do grupy 11 najlepszych ilustratorów prasowych w Polsce, a rysunki Ignerskiej doceniła Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej, kupując jej prace do swojej kolekcji. Marta Ignerska należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).
Warszawa to dla niej Chaos - miasto, które ciągle się tworzy. Uważa, że szansą dla niego jest oddanie go w ręce artystów.