-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Celem publikacji jest omówienie praw i obowiązków organów instytucji publicznych zajmujących się zagadnieniami środowiska naturalnego i rewitalizacją, ze wskazaniem zmian w tym zakresie w związku z wprowadzeniem nowych regulacji prawnych, np. przez ustawę – Prawo wodne w określonych dziedzinach.
Dodatkowo ma ona dostarczyć praktycznych informacji związanych z użytkowaniem instrumentów prawa ochrony środowiska przez jednostki samorządu terytorialnego oraz zapoznać urzędników z doświadczeniami innowacyjnych rozwiązań problemów ekologicznych.
Kompetencje administracyjne i tryby postępowania w zakresie stosowania zapisów Prawa ochrony środowiska są rozproszone. Wszystko to powoduje, że zagadnienia zasad prawnych ochrony środowiska i jego instrumentów są uznawane przez teoretyków i praktyków za trudne – dlatego prezentowane opracowanie do swoisty drogowskaz po aktach prawnych jakie odnoszą się do zagadnień ochrony przyrody, dla urzędników samorządowych a szczególnie dla osób pracujących w wydziałach ochrony środowiska.
Po raz pierwszy w jednym miejscu zebraliśmy najważniejsze zadania i obowiązki jakie administracja samorządowa powinna realizować, aby zapewnić prawidłowe ustawowe działania dla różnych typów podmiotów gospodarczych (producentów, konsumentów, regulatorów). Ponieważ interesy tych grup są często bardzo różne, rodzi to problemy w znajomości i respektowaniu obowiązków prawnych wynikających z ustaw w zakresie ochrony środowiska, trudności w zrozumieniu skomplikowanych, niejasnych, a niekiedy uznawanych przez nich za niespójne, przepisów ochrony środowiska. To natomiast prowadzi to nawet do ich naruszania lub łamania przepisów tego prawa w wymiarze międzynarodowym i krajowym. Wynika to również z tego, że większość małych i średnich przedsiębiorstw, starając się wywiązać z obowiązków w zakresie ochrony środowiska, nie korzysta z pomocy instytucji doradczych w tym zakresie.
Prezentowana książka skierowana przede wszystkim do pracowników instytucji publicznych zajmujących się zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska i przyrody oraz rewitalizacją obszarów zdegradowanych.
Wymiar praktyczny tej książki to głównie wzory dokumentów, m.in.:
- wniosku o wycinkę drzew,
- decyzji zezwalającej na wycinkę drzew,
- karty projektu rewitalizacyjnego czy
- uchwały o przyjęciu lokalnego programu rewitalizacji gminy.
Dodatkowym atutem opracowania są przykłady naliczania określonych opłat, np. za wycinkę drzew, za wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, za składowanie odpadów wraz z wyjaśnieniem dokonywania kalkulacji.
Działanie organów może być skuteczne, gdy wraz ze wskazaniem możliwości zachowania się, określone są sankcje za działania zabronione, a przepisy prawa są spójne. Ich liczba może przysparzać kłopotów z odnalezieniem uregulowań w konkretnym zakresie, dlatego opracowania takie jak to mogą służyć pomocą w uzyskaniu podstawowych informacji, wyjaśnień, a nawet gotowych wzorów dokumentów.
Dzięki tej publikacji Czytelnik znajdzie odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
- Jakie dokumenty potrzebne są przy inwestycjach na terenie Natura 2000?
- Czy różni się obszar chronionych od parku krajobrazowego?
- Jak wyliczyć poziom emisji gazów dla miejscowości uzdrowiskowej ?
- Jak zmienić przeznaczenie gruntów?
- Kiedy grunty leśne można przeznaczyć na inwestycje?
- Kto wydaje decyzje o wycince drzewa będącego pomnikiem przyrody?
- Czy uchwała rewitalizacyjna jest ważna bez konsultacji społecznych?
Sektor publiczny
-
ISBN:
978-83-8198-607-6
-
Autorzy:
Aleksandra Płonka, Anna Oleńczuk-Paszel, Arkadiusz Malkowski, Irena Łącka, Maria Jakubik-Grzybowska, Mariusz Dacko, Monika Śpiewak-Szyjka
-
Wysokość:
238
-
Szerokość:
165
-
Grubość:
10
-
Liczba stron:
194
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2020
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Sektor publiczny w praktyce
-
Tematyka:
Sektor publiczny
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2020-04-22