Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788328365230
Waga produktu: 0.206 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: helion
Odkryj narzędzia informatyczne do rozwiązywania problemów matematycznych
Poznaj metody numeryczne
Zrozum ich działanie
Wykorzystaj je w praktyce
Metody numeryczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie da się wyznaczyć odpowiedniego rozwiązania metodami analitycznymi lub gdy jest to zbyt uciążliwe. Całkowanie i różniczkowanie, rozwiązywanie układów równań liniowych, szukanie rozwiązań równań nieliniowych, interpolacja i aproksymacja, szukanie minimów i maksimów - wszystkie te działania można przeprowadzić za pomocą komputera właśnie dzięki wykorzystaniu metod numerycznych.

Na rynku brakowało dotąd opracowania, które w analityczny i zwięzły sposób prezentowałoby najważniejsze zagadnienia związane z praktycznym zastosowaniem metod numerycznych w informatyce. Ten podręcznik wypełnia tę lukę - stanowi kompaktowe źródło podstawowej wiedzy dla studentów kierunków informatycznych, niezbędnej zwłaszcza dla przyszłych programistów. Dzięki lekturze mogą poznać teoretyczne podstawy metod numerycznych, zrozumieć je na przedstawionych przykładach oraz ugruntować tę wiedzę poprzez praktyczne zadania.

Typy liczbowe, błędy i dokładność obliczeń
Rozwiązywanie układów równań liniowych
Rozwiązywanie równań nieliniowych
Interpolacja i aproksymacja numeryczna
Całkowanie i różniczkowanie numeryczne
Optymalizowanie funkcji jednej i wielu zmiennych
Metody numeryczne - klucz do świata obliczeń komputerowych
O autorach
Dr hab. inż. Wojciech Kordecki - absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki, obronił doktorat z matematyki na Politechnice Wrocławskiej i habilitację z matematyki na UAM w Poznaniu. W latach 1971-2008 pracował na Politechnice Wrocławskiej, w latach 2008-2017 w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, a od 2014 roku jest profesorem nadzwyczajnym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jego główna specjalność naukowa to grafy i matroidy losowe, ale również teoria niezawodności i analiza sygnałów mózgowych.

Dr Karol Selwat - absolwent studiów magisterskich w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, w 2002r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk matematycznych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2000-2008 pracował na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1999r. jest związany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy. Obecnie pracuje jako wykładowca tej uczelni. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół dydaktyki matematyki i topologii różniczkowej, a w szczególności teorii niezmienników Vassilieva.

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788328365230

 • Autor: 

  Kordecki Wojciech, Selwat Karol

 • Rok wydania: 

  2021

 • Objętość: 

  124

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  16.0x23.5cm

 • Tematyka: 

  Informatyka

Polecamy także