Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788366831087
Waga produktu: 0.360 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: PJATK

Książka prezentuje 100 podstawowych znaków japońskich, wyjaśnia ich znaczenie, sposób pisania i odczytywania. Elementy znaków są zaprezentowane oddzielnie, dzięki czemu łatwo można się nauczyć prawidłowego i estetycznego zapisu ideogramów. Uczący się, pisze po zaznaczonych liniach – kratkach, dzięki czemu osiąga lepsze rezultaty. Dlatego znaki powinny być pisane starannie, z dbałością o zachowanie kształtu, wielkości i prawidłowej kolejności oraz kierunku poszczególnych elementów.

Do każdego ideogramu Kanji dodano kilka słów, które go zawierają. Dzięki temu Kanji – kreska po kresce to nie tylko zeszyt do ćwiczeń prawidłowego zapisu znaków, ale także źródło wielu japońskich słów. Jest to część pierwsza zeszytu kanji, która zawiera 100 podstawowych znaków, wymaganych w pierwszej i częściowo drugiej klasie japońskiej szkoły podstawowej oraz na egzaminie Noryoku Shiken na poziomie N5.

Nauka języka japońskiego wiąże się z poznaniem dość skomplikowanego systemu pisma. Składają się na niego dwa sylabariusze czyli zestawy znaków notujących japońskie sylaby: Hiragana i Katakana oraz zbiór ideogramów zwanych Kanji.

Zarówno dzieci japońskie jak i obcokrajowcy uczący się języka japońskiego zaczynają naukę zawsze od Hiragany, potem zaś poznają Katakanę. Wtedy dopiero osiąga się pełną gotowość do nauki znaków ideograficznych czyli symboli, które niosą treść, a nie tylko dźwięk.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Ewa Krassowska-Mackiewicz

 • Rok wydania: 

  2022

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  131

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • ISBN: 

  9788366831087

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...