Język polski jako obcy – jak efektywnie uczyć w zróżnicowanej klasie?
2024-08-22 13:34:28
Zapraszamy nauczycieli języka polskiego jako obcego oraz języka polskiego na wyjątkowe warsztaty podczas, których zaprezentowane zostaną najnowsze metody pracy z uczniami o zróżnicowanym poziomie zaawansowania znajomości języka polskiego. Zajęcia będą oparte na odkryciach neurolingwistyki, indywidualnych stylach uczenia się oraz nowoczesnych technikach dydaktycznych. Warsztaty obejmą zarówno pracę z dziećmi, jak i dorosłymi, a także poruszą kwestie związane z efektywnym zarządzaniem różnorodnością językową w klasie. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć praktyczne wskazówki, gotowe scenariusze zajęć oraz wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty poświadczające udział w konferencji.
PROGRAM KONFERENCJI
9.00 - rejestracja uczestników
9.30 - Warsztat: Neurolingwistyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego w klasach o zróżnicowanym poziomie jego znajomości na przykładzie podręcznika "Słowo daję".
Prowadzenie: Anna Kowalczuk (Wydawnictwo Start Polish)
Zapraszamy na inspirujący warsztat „Neurolingwistyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego w klasach o zróżnicowanym poziomie” na przykładzie podręcznika „Słowo daję”. Poznaj nowoczesne metody pracy oparte na odkryciach neurolingwistyki, które pomogą skutecznie zarządzać różnorodnością językową w klasie. Dowiesz się, jak dostosować materiały i techniki do indywidualnych potrzeb uczniów, maksymalizując efektywność nauczania. Praktyczne wskazówki, gotowe scenariusze zajęć oraz wymiana doświadczeń w gronie profesjonalistów – to wszystko czeka na Ciebie podczas tego wyjątkowego spotkania!
Dla uczestników:
Loteria - nagrodą będzie książka "Słowo daję!”
10.45 - przerwa na kawę.
11.00 - Warsztat: Pomysły na zmysły, by bariery prysły, czyli jak pracować z osobami o różnych stylach uczenia się. Część 1.
Prowadzenie: Ewa Piotrowska-Rola i Marzena Porębska, autorki serii podręczników do nauki języka polskiego jako obcego "Polski jest COOL" (Wydawnictwo Studio Temat)
12.30 - przerwa na kawę
12.45 - Warsztat: Pomysły na zmysły, by bariery prysły, czyli jak pracować z osobami o różnych stylach uczenia się. Część 2.
Prowadzenie: Ewa Piotrowska-Rola i Marzena Porębska autorki serii podręczników do nauki języka polskiego jako obcego "Polski jest COOL" (Wydawnictwo Studio Temat)
Podczas warsztatów Ewa Piotrowska-Rola i Marzena Porębska zaprezentują swoje autorskie materiały, dzięki którym nauka języka polskiego jest nie tylko ciekawsza i bardziej przyjazna, ale też dużo bardziej efektywna. W trakcie spotkania pokażą, jak twórczo i niekonwencjonalnie utrwalać nowe formy gramatyczne, struktury i leksykę. Materiały zaprezentowane w trakcie warsztatów będą mogli wykorzystać nauczyciele pracujący z różnymi podręcznikami, gdyż dotyczą one zagadnień pojawiających się w każdym programie do nauki języka polskiego. Warto również dodać, że znajdą one zastosowanie zarówno w pracy z całym zespołem klasowym, jak też w małych grupach i w parach. Przygotowane materiały uwzględniają indywidualne style uczenia się, temperamentu i rodzajów inteligencji uczniów, a także najnowsze zdobycze neuronauk oraz elementy dydaktyki Montessori.
Dla uczestników:
- Voucher na darmowy, 30-dniowy dostęp do platformy e-learningowej www.online-polish.com
- Notesy i drobne upominki firmowe od wydawnictwa Studio Temat
- Loteria - nagrodą będzie książka "Polski jest cool A1. Gry i zabawy do kopiowania",