Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788363685706
Waga produktu: 0.580000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: WAGROS

Deutsch. Słownik tematyczny. Dla młodzieży szkolnej, studentów i nie tylko... to świetna pomoc przy pisaniu wypracowań i rozprawek, zawiera przejrzysty układ haseł oraz nowoczesne słownictwo i współczesne tematy (przydatne na wyjazdy do Niemiec do pracy, na wymianę uczniowską lub studencką).

Słownik zawiera 40 bloków tematycznych - (nie tylko) na egzamin czy maturę: człowiek, medycyna. zdrowie, uczucia, rodzina, dzień powszedni, zakupy, usługi, jedzenie, życie towarzyskie, dom, miasto, religia, edukacja, nauka, opisywanie przedmiotów, literatura i sztuka, sport, samochód, komputery, praca, pieniądze, bankowość, polityka, kraje, wojna, pokój, ziemia, świat zwierząt i roślin i wiele innych.

Słownik tematyczny, który macie Państwo przed sobą, to pozycja inna niż wszystkie, z jakimi spotkaliście się do tej pory. Powstał on nie tylko z myślą o osobach chcących odświeżyć poznane dotychczas słownictwo, ale przede wszystkim jako pomoc dla uczniów i studentów stale poszerzających i pogłębiających swój zakres wiedzy z języka niemieckiego.

Słownictwo zawarte w tym słowniku jest bardzo przydatne przy pisaniu wypracowań, przygotowywaniu się do egzaminu czy też w rozmowach z osobami z niemieckiego obszaru językowego.

Osoby wykorzystujące znajomość języka niemieckiego w pracy zawodowej znajdą w nim słownictwo z zakresu kontaktów z zagranicznym klientem swojej firmy, poszerzą słownictwo dotyczące życia gospodarczego (bankowość, giełda, cło, ubezpieczenia itp.).

Z pomocą Słownika tematycznego można się przygotować zarówno do podróży zagranicznej, jak i do rozmowy z obcojęzycznym kontrahentem firmy.

Zestawienie słownictwa zostało przygotowane w sposób tematyczny i obejmuje 40 najczęściej spotykanych tematów. Znajdziemy tu między innymi sytuacje codzienne, tematy społeczne i polityczne, słownictwo z zakresu zdrowia, ochrony środowiska, sportu i turystyki. Uwzględniono też wyrazy specjalistyczne, środowiskowe i potoczne, zwłaszcza te, które pojawiają się w literaturze, prasie, filmie, radiu czy telewizji. Opracowując słownictwo do Słownika tematycznego kierowałam się potrzebami szeroko rozumianego użytkownika - osoby, która stosuje język niemiecki na co dzień.

W przeciwieństwie do słowników podających wyrazy w kolejności alfabetycznej, słownik ten podaje wyrazy zestawione w sposób logiczny, pozwalający formułować swoje własne wypowiedzi na temat różnych sytuacji z rzeczywistego życia.

Mam nadzieję, że słownik ten przyczyni się do poszerzenia Państwa wiedzy z języka niemieckiego oraz ułatwi rozumienie i ocenę jego najnowszego słownictwa.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Ewa Maria Rostek

 • Rok wydania: 

  2014

 • Numer wydania: 

  3

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  512

 • Format: 

  14,5 x 21

 • ISBN: 

  978-83-63685-70-6

Polecamy także