Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788328379428
Waga produktu: 0.53 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 10.99 PLN
Wydawnictwo: helion
Bezpieczeństwo systemów informatycznych niejednemu spędza sen z powiek, konsekwencje udanego włamania bowiem mogą oznaczać milionowe straty i zrujnowaną reputację. Przy czym odpowiednie zabezpieczenie systemu jest dla wielu podmiotów niezwykle trudne, gdyż w zespołach brakuje osób z odpowiednimi umiejętnościami. Nawet zatrudnienie zewnętrznego konsultanta nie daje gwarancji, że firmowy system informatyczny będzie bezpieczny i odpowiednio chroniony przed atakami. Okazuje się, że najpewniejszą metodą jest gruntowne przyswojenie wiedzy i umiejętności hakerskich.

Ta książka stanowi kurs praktycznych technik hakowania, dzięki którym dokładnie poznasz zasady i narzędzia używane do przełamywania zabezpieczeń i uzyskiwania dostępu do chronionych danych. Dowiesz się, w jaki sposób należy się przygotować do przeprowadzenia ataku, a także jakie aspekty infrastruktury sieciowej stanowią o jej niedoskonałości i podatności. Poznasz metody zbierania informacji z otwartych źródeł, systemu DNS, usług pocztowych, serwerów WWW, sieci VPN, serwerów plików lub baz danych i aplikacji sieciowych. Nauczysz się korzystać z narzędzi i exploitów do hakowania systemów: Linux, Unix i Microsoft Windows. Do praktycznych ćwiczeń posłużą Ci laboratoria - specjalne środowiska przygotowane do bezpiecznego hakowania, dzięki czemu łatwiej zdobędziesz potrzebne umiejętności.

W książce:

teoretyczne, praktyczne, prawne i etyczne aspekty hakowania
koncepcja purpurowych zespołów
protokoły współczesnego internetu i ich problemy
włamywanie się do maszyn pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych
krytyczne podatności aplikacji sieciowych
metody zawodowego hakera

Przekonaj się, jak łatwo jest się włamać do Twojego systemu


O autorach

Matthew Hickey jest ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Specjalizuje się w hakowaniu, tworzeniu testów penetracyjnych, exploitów i innych narzędzi do hakowania. Prowadzi badania nad zabezpieczeniami systemów osadzonych i nad kryptografią.

Jennifer Arcuri jest założycielką i prezeską firmy Hacker House. Jest też organizatorką jednej z ważniejszych konferencji technicznych — Innotech. Od lat angażuje się w upowszechnianie wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788328379428

 • Autor: 

  Hickey Matthew, Arcuri Jennifer

 • Rok wydania: 

  2022

 • Wydanie: 

  1

 • Objętość: 

  552

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  16.8x23.7cm

 • Tematyka: 

  Informatyka

Polecamy także