Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788387388294
Waga produktu: 0.310000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: WAGROS

Książka oparta na zaleceniach programowych do Nowej Matury, uwzględniająca potrzeby językowe przyszłych maturzystów, pomagająca w przygotowaniu do egzaminu.

Bloki tematyczne:
- CZŁOWIEK,
- DOM,
- SZKOŁA,
- PRACA,
- ŻYCIE RODZINNE I TOWARZYSKIE,
- ŻYWIENIE,
- ZAKUPY I USŁUGI.

Pozycja ta zadowoli nie tylko maturzystów, ale również osoby chcące powtórzyć język rosyjski.

 • ciekawe informacje oraz różnorodne tematy do dyskusji
 • słownictwo pomagające w formułowaniu wypowiedzi
 • przykładowe zadania maturalne i ich rozwiązania (informowanie, relacjonowanie, negocjowanie)

Książka stanowi też doskonałą lekturę dla osób szukających aktualnych tekstów do nauki języka rosyjskiego.

"Russkij jazyk. Kompendium tematyczno-leksykalne dla młodzieży szkolnej, studentów i nie tylko..." składa się z 2 części zawierających łącznie 15 bloków tematycznych. Pierwsza część obejmuje 7 bloków, druga - 8.

Uczący się języka rosyjskiego znajdą w kompendium słownictwo podstawowe I wykraczające poza wiedzę podręcznikową, ciekawe informacje oraz różnorodne tematy do dyskusji. Pozycja ta skierowana jest do osób chcących opanować również takie umiejętności jak np. relacjonowanie czy też negocjowanie.

Kompendium pozwoli nie tylko utrwalić słownictwo, ale również zapoznać się z nową leksyką, wzbogacającą wypowiedź. Pomoże także zrozumieć dany temat, zachęci do przemyśleń i samodzielnej wypowiedzi.

Przygotowując niniejszy podręcznik, Autorki oparły się na zaleceniach programowych do nowej matury i uwzględniły potrzeby językowe przyszłych maturzystów. Maturzysta znajdzie w kompendium przykładowe zadania maturalne, pomagające w przygotowaniu się do czekającego go egzaminu. Szczególnie pomocne są zaprezentowane tu wzorce, gdyż zawierają nie tylko przykłady zadań, ale i ich rozwiązania.

Materiały zawarte w kompendium mogą w dużym stopniu pomóc również nauczycielom podczas procesu dydaktycznego. Warto podkreślić, że kompendium nie zastępuje dotychczasowych repetytoriów tematyczno-leksykalnych, lecz je uzupełnia, wzbogaca i kieruje uwagę ucznia i nauczyciela na nowy rodzaj zadań występujących podczas egzaminu.

Autorki pragną zaznaczyć, że z zaprezentowanych materiałów można korzystać W dowolny sposób, zależny od potrzeb i możliwości zainteresowanych. Polecają je wszystkim uczącym się języka rosyjskiego.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  83-87388-29-7

 • Autorzy: 

  Maria Cieplicka, Danuta Torzewska

 • Rok wydania: 

  2012

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  174

 • Format: 

  16,5 x 24

Polecamy także