Załączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
Celem Autorów monografii jest przedstawienie regulacji europejskiej dotyczącej broni palnej dostępnej dla obywateli, reglamentacji dostępu wynikającej z dyrektyw europejskich i implementacji tych przepisów w prawie krajowym.
Prawodawca unijny uznaje, że nie jest możliwe osiągnięcie stanu bezpieczeństwa publicznego bez restrykcyjnych regulacji kwestii broni palnej. Prawo polskie, co do zasady restrykcyjnie reglamentujące posiadanie broni przez obywateli, w kwestiach szczegółowych, nie może być uznane za w pełni dostosowane do wymagań Unii Europejskiej. Restrykcyjność reglamentacji jest z drugiej strony kwestionowana przez grupy obywateli szczególnie, ze względów sportowych, łowieckich lub kolekcjonerskich, zainteresowane bronią. Problem ten dostrzegany jest też u naszych sąsiadów i, wydaje się, że ze względu na wspólne europejskie bezpieczeństwo, nie można liczyć na rozwiązania satysfakcjonujące te grupy obywateli. Aktualne pozostaje czy Polska powinna pozostawać w grupie państw o szczególnie restrykcyjnej reglamentacji, czy też kierunek ten powinien w granicach dopuszczalnych przez prawo unijne ulec złagodzeniu.