Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788375619980
Waga produktu: 0,82 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: POLTEXT

Język niemiecki Poziom A1. Ta książka to "dwa w jednym", czyli wyjątkowy przewodnik po języku niemieckim i po Berlinie. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą poznać podstawy języka niemieckiego w trakcie spacerów po Berlinie i poznawania kultury niemieckiej.

Połącz zwiedzanie Berlina z nauką podstaw języka niemieckiego
Berlin ist mehr ein Weltteil als eine Stadt. Jean Paul Berlin - miasto otwarte, przyzwalające na różnorodność, ciekawe każdej odmienności. Miasto, w którym znajdziesz ślady trudnej dla niego przeszłości, ale jednocześnie - jakby na przekór temu - nowoczesne i wyzwolone, gotowe na innowacje i kosmopolityczne. Ta niepowtarzalna kombinacja sprawiła, że Berlin stał się jedną z najnowocześniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów europejskich metropolii. Siłą Berlina jest jego różnorodność w wielu aspektach życia. Stolica Niemiec, podzielona kiedyś na część wschodnią i zachodnią, stała się symbolem jednoczącej się Europy i jednym z jej najważniejszych miast pod względem gospodarczym, demograficznym i przede wszystkim kulturalnym. Jest ucieleśnieniem nieustannych zmian, jak również niesamowitego rozwoju. Ostatnie dziesięciolecia spowodowały, że Berlin stał się miastem prawdziwie wielokulturowym, co przydaje mu jeszcze więcej atrakcyjności.

Przewodnik po kulturze i języku
Ta książka to "dwa w jednym", czyli wyjątkowy przewodnik po języku niemieckim i po Berlinie. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą poznać podstawy języka niemieckiego w trakcie spacerów po Berlinie i poznawania kultury niemieckiej. Czytelnik uczy się języka niemieckiego przy okazji zwiedzanie Berlina, miasta, które szybko i niespodziewanie stało się barwnym, tętniącym życiem i kosmopolitycznym centrum Europy. Do Berlina można pojechać o dowolnej porze roku, dlatego "Przewodnik berliński"składa się z dwóch części: 12 rozdziałów językowo-kulturalnych obejmujących 12 miesięcy oraz turystyczno-językowego zestawienia berlińskich atrakcji. W pierwszym rozdziale (czyli w styczniu) czytelnicy dowiedzą się wszystkiego na temat czasownika: poznają najważniejsze z nich, regularne i nieregularne, modalne, zwrotne oraz rozdzielnie złożone, zasady odmiany, przykłady użycia i ćwiczenia wraz z kluczem odpowiedzi. Jego druga część poświęcona jest kulturalnym wydarzeniom, które mają wtedy miejsce w Berlinie – w pierwszym miesiącu roku jest to znany na całym świecie Fashion Week. Tę samą strukturę zachowano w pozostałych 11 rozdziałach dotyczących gramatyki i kultury - ułatwia to naukę i jednocześnie pozwala zaplanować naszą wizytę w Berlinie pod kątem interesujących nas wydarzeń kulturalnych.

Dodatkowo oprócz kluczowych zagadnień gramatycznych w książce znajduje się niezbędnik turysty, w którym zebrano ważne zwroty i słownictwo, dotyczące m.in. transportu, rezerwacji noclegu, zakupów czy zdrowia.

Zwiedzaj i ucz się języka
Alexanderplatz, Reichstag, Friedrichstraße czy Pchli Targ przy Mauerpark – w Przewodniku berlińskim znajdują się opisy zarówno sztandarowych atrakcji miasta, jak i tych nieco mniej znanych. Wszystko zilustrowane aż 494 autorskimi zdjęciami Wiktorii May i ciekawostkami w języku niemieckim. A jeśli nie ma czasu, by zwiedzić wszystko, warto zajrzeć do przygotowanej przez autorki złotej listy tego, co każdy musi zobaczyć, będąc w stolicy Niemiec (nawet przejazdem!). O tym, że jest to najbardziej berliński podręcznik do nauki niemieckiego na rynku, świadczy chociażby użyty w tytułach książki font TT Berlinerins, zaprojektowany przez typografkę z Berlina.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-7561-998-0

 • Autorzy: 

  Agnieszka Drummer, Marzena Guzowska-Ługin

 • Rok wydania: 

  2019

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Ilość stron: 

  496

 • Format: 

  16,5 x 23,5

 • Poziom: 

  A1

Polecamy także