Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367351195
Waga produktu: 0.850 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: Prolog

Podręcznik nauczyciela jest niezbędnym narzędziem pracy w realizacji lekcji w serii Polski w szkole. Dla doświadczonych nauczycieli i nauczycielek może być źródłem nowych pomysłów dydaktycznych i inspiracji, a dla osób, które dopiero zaczynają uczyć języka polskiego jako obcego, materiał ten jest nieodzownym wsparciem w przygotowaniu zajęć.

W podręczniku nauczyciela Polski w szkole znajduje się:

 • opis serii i podjętych rozwiązań dydaktycznych, jej najważniejsze założenia i omówienie metod pracy,
 • objaśnienia wybranych zagadnień kulturowych,
 • propozycje pracy z poleceniami,
 • propozycje dotyczące sposobu oceniania i prowadzenia portfolio językowego,
 • 120 gotowych scenariuszy lekcji,
 • spis materiałów, jakie będą potrzebne do zrealizowania lekcji,
 • dostęp do Strefy Nauczyciela, gdzie można pobrać gotowe materiały dydaktyczne: ilustracje do druku, zdjęcia, karty pracy, plansze do gier, nagrania w formie mp3, transkrypty i inne. Kod dostępu, zamieszczony na wewnętrznej okładce, należy wpisać w odpowiednim miejscu na stronie wydawnictwa.


W Strefie Nauczyciela znajdują się:

 • Nagrania MP3 do podręcznika ucznia gotowe do pobrania.
 • Pliki Download w formie PDFów gotowych do druku, która są integralną częścią podręcznika nauczyciela. Za ich pomocą nauczyciel może uczyć dzieci poprzez zabawę, co urozmaica prowadzone zajęcia. Materiały zostały przygotowane dla konkretnych lekcji, a ich obecność w Strefie usprawnia przygotowanie się nauczyciela do zajęć.
 • Materiały dodatkowe, które w ciągu całego roku szkolnego rozbudowujemy o nowe materiały dydaktyczne, gry czy dodatkowe ćwiczenia. Dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny w ramach zakupionego podręcznika, a ważność kodu nigdy nie wygasa.

Seria "Polski w szkole" przygotowana została zgodnie z wytycznymi rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia podręczników do użytku szkolnego.

Polski w szkole to seria stworzona specjalnie dla dzieci w wieku 7–10 lat, które rozpoczynają naukę języka polskiego jako obcego, drugiego lub odziedziczonego. Kurs ten obejmuje 120 godzin nauki, zgodnych z poziomem A1 według ESOKJ. Autorkami najnowszej serii wydawnictwa Prolog są: Małgorzata Pamuła-Behrens, Anny Mikulska i Justyna Wrona.

W skład serii na każdym poziomie wchodzą: podręcznik z nagraniami, zeszyt ćwiczeń oraz przewodnik dla nauczyciela z dostępem do dodatkowych materiałów w Strefie Nauczyciela. Postacie Igi i Filipa, ich rodzina, przyjaciele oraz ukochane zwierzęta towarzyszą uczniom w odkrywaniu języka polskiego oraz polskiej kultury i tradycji.

Kurs skupia się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych potrzebnych w codziennym życiu oraz w edukacji szkolnej, obejmującej przedmioty takie jak matematyka, przyroda i muzyka. Gry językowe, projekty i różnorodne zadania umożliwiają praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy oraz sprawdzenie umiejętności uczniów.

Materiały edukacyjne są starannie dobrane i różnorodne, aby motywować dzieci do nauki poprzez zabawę i twórcze działania. Kolorowe ilustracje, zdjęcia, mapy i tabele tworzą atrakcyjny świat bohaterów podręcznika, ułatwiając przyswajanie nowych treści. Przejrzysta struktura kursu wspiera systematyczne i skuteczne uczenie się.

Seria wyróżnia się innowacyjnym podejściem i wysoką jakością materiałów. Książki i realizowane w nich treści przeznaczone są na poziom A1. Zadaniem serii „Polski w szkole” jest wprowadzenie najmłodszych uczniów do świata języka i kultury polskiej, a także poszerzenie ich kompetencji językowych w zakresie codziennej komunikacji, jak i języka edukacji szkolnej, aby mogli bez przeszkód uczyć się po polsku takich przedmiotów jak matematyka, przyroda czy muzyka.

Seria obejmuje różnorodne tematy z życia codziennego, co pozwala uczniom zdobywać praktyczne umiejętności językowe przydatne w codziennej komunikacji. Autorki skupiły się na opracowaniu interaktywnych zadań pobudzających dziecięcą kreatywność, co jest kluczowe w nauce języka obcego na wczesnym etapie edukacji. Jasność i przejrzystość materiałów pomaga dzieciom w koncentracji na nauce, minimalizując rozproszenia.

„Polski w szkole” nie tylko uczy języka polskiego, ale również rozwija u dzieci świadomość i kompetencje interkulturowe, ucząc empatii i szacunku dla innych ludzi.

Autorki serii "Polski w szkole"

Małgorzata Pamuła-Behrens jest profesorką Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, specjalizującą się w edukacji oraz integracji osób z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim na zagadnieniach glottodydaktycznych oraz problematyce związanej z akulturacją migrantów. Razem z prof. Martą Szymańską jest autorką koncepcji nauczania języka polskiego jako języka edukacji szkolnej Metoda JES-PL (www.metodajes.pl). Od lat wspiera nauczycieli i nauczycielki w procesie doskonalenia zawodowego. Małgorzata Pamuła-Behrens jest także członkinią jury European Language Label. Jest autorką licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu glottodydaktyki.

Anna Mikulska jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, certyfikowanym nauczycielem języka polskiego jako obcego / drugiego oraz języka angielskiego (CELTA). Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Londynie i w Nowym Jorku. Autorka kilkunastu publikacji naukowych w zakresie nauczania języka polskiego i drugiego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji. W ramach swojej pracy uczy, prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli a także przygotowuje materiały edukacyjne w zakresie nauczania obu języków. Obecnie mieszka w Paryżu, gdzie kontynuuje działalność naukową i zawodową.

Justyna Wrona jest językoznawcą, pedagogiem, logopedą ze specjalizacją glottodydaktyczną. Posiada doświadczenie w nauczaniu polszczyzny dzieci, studentów i dorosłych obcokrajowców. Specjalizuje się w pracy z dziećmi dwujęzycznymi. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej, przybliżając studentom specyfikę pracy z dziećmi z doświadczeniem migracji. Jest zaangażowana w projekty promujące język polski jako obcy i nauczanie języka polskiego jako obcego / drugiego / języka edukacji szkolnej. W badaniach naukowych koncentruje się na dwujęzyczności, a szczególnie na diagnozie i rozwijaniu kompetencji językowych dzieci z doświadczeniem migracji uczących się języka polskiego jako drugiego.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Małgorzata Pamuła-Behrens, Anna Mikulska, Justyna Wrona

 • Dodatki: 

  dostęp do strefy nauczyciela

 • Rok wydania: 

  2024

 • Numer wydania: 

  1

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  220

 • Format: 

  29,7 x 21,0

 • Poziom: 

  A1

 • Język publikacji: 

  polski

 • ISBN: 

  978-83-67351-19-5

Napisz opinię
2024-07-10 12:30:13 - Teresa

Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: