Wczytuję dane...

Polski dla nas 1, czyli o budowaniu mostów międzypokoleniowych - recenzja

Polski dla nas 1, czyli o budowaniu mostów międzypokoleniowych - recenzja

Nauczycieli języka polskiego jako obcego, którzy uczą w grupach słowiańskojęzycznych z całą pewnością zainteresuje recenzja Kingi Łoś dotycząca podręcznika "Polski dla nas 1", a właściwie zbioru ćwiczeń do gramatyki języka polskiego dla uczniów i studentów wschodniosłowiańskich. Autorką recenzowanej publikacji jest Dominika Izdebska-Długosz.

Recenzja pojawiła się w ostatnim numerze czasopisma  Polski w Niemczech", wydawanego przez Federalny Związek Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech, z jej treścią można zapoznać się tutaj (dokument PDF) >>

Książka "Polski dla nas 1" autorstwa Dominiki Izdebskiej-Długosz to kompleksowy zbiór ćwiczeń gramatycznych dla uczniów i studentów ze wschodniosłowiańskich krajów, takich jak Ukraina i Rosja. Publikacja, oparta na badaniach autorki, zawiera ponad 250 ćwiczeń, które obejmują deklinację, składnię i semantykę polskiego języka. Jest przeznaczona dla poziomów A2-B2, ale można ją stosować także na poziomie A1. Każda z 12 lekcji jest zbudowana według kontrastywnego podejścia, obejmując rozpoznanie problemu, intensywny trening gramatyczny oraz ćwiczenia tłumaczeniowe i komunikacyjne. Książka kładzie nacisk na poprawność językową, uwzględniając specyficzne trudności wynikające z interferencji językowej. Zawiera także klucz odpowiedzi, co umożliwia samodzielną naukę.

"Polski dla nas 1" wyróżnia się również bogactwem kontekstów leksykalnych, semantycznych i kulturowych oraz przejrzystą szatą graficzną, co czyni ją wartościowym narzędziem w nauczaniu polskiego jako obcego dla osób ze wschodniej Słowiańszczyzny.

Kup podręcznik "Polski dla nas 1" w księgarni Poltax

Polski dla nas. Deklinacja i składnia kontrastywnie dla Słowian wschodnich (A2-B2)