Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788366889200
Waga produktu: 0.380 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: poltax.waw.pl

"Ogarnij język polski 2022" to już czwarte wydanie kalendarza językowego - tym razem poświęcone w całości nowym wyrazom w polszczyźnie - zostało przygotowane przez językoznawców z Uniwersytetów: Warszawskiego, Jagiellońskiego i Gdańskiego oraz specjalistę od zadań szaradziarskich.

Jeśli chcesz:

  • dodać do swoich wypowiedzi najnowsze wyrazy współczesnej polszczyzny;
  • poznać bardzo aktywne cząstki słowotwórcze (m.in. cyber-, info-, -ing, -ować, pato-) i nowe znaczenia dobrze znanych słów (np. jednorożec, waniliowy, zbroja);
  • zagłębić się w pasjonujący język piłkarzy oraz kibiców i komentatorów piłki nożnej;
  • rozeznać się w najdziwniejszych współczesnych -izmach (np. bambinizm, dobroludzizm) i -ozach (np. klientoza, pomnikoza);
  • sprawdzić się w językowych łamigłówkach i obrazkowych zgadywankach


- to nasze wydanie specjalne kalendarza poleca się Twojej uwadze! Ogarnij z nami język polski… już po raz czwarty!

Kalendarz językowy "Ogarnij język polski 2022" został objęty mecenatem Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Szata graficzna kalendarza zdzieraka "Ogarnij język polski 2022" jak zawsze zachwyca, oprócz funkcji praktycznej i edukacyjnej będzie każdego dnia cieszyć oko. Układ kalendarza - dzień na stronie, Gramatura: 80g/m2. Kalendarz ma specjalny tekturowy wykrojnik, dzięki któremu można powiesić go na ścianie lub postawić na biurku.

Kalendarz sprawdzi się na lekcjach języka polskiego jako obcego, wprowadzi słuchaczy w tajniki nowego słownictwa, które rodzi się na naszych oczach oraz urozmaici lekcje. To również doskonały prezent dla słuchaczy, który zmotywuje uczących się do poszerzania słownictwa języka polskiego.


Zajrzyj do środka kalendarza OGARNIJ JĘZYK POLSKI 2022 Zajrzyj do środka kalendarza OGARNIJ JĘZYK POLSKI 2022 >>

Napisz opinię
2021-10-21 10:11:19 - Dorota

Cieszę się, że ukaże się czwarta edycja tego kalendarza. Nie wyobrażam sobie żeby miało być inaczej. Zawsze kupuję dla siebie, znajomych oraz do szkoły, w której mam zajęcia - świetnie sprawdza się na lekcjach jako przerywnik.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...