Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788366866164
Waga produktu: 0.41 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: medyk
Książkę tę napisałyśmy na prośbę naszych uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z chemii – i to właśnie im chciałybyśmy podziękować szczególnie.
Ich uwagi i sugestie to wprowadzenie nowych informacji w tym wydaniu.
Książka ta nie jest podręcznikiem ani vademecum, jest zbiorem wyselekcjonowanych (przez lata naszej pracy) informacji niezbędnych do zrozumienia zagadnień z chemii organicznej w zakresie szkoły średniej.
Powtarzalna struktura książki pozwala na łatwe usystematyzowanie i przyswojenie wiadomości, ale pod warunkiem, że będą czytane i analizowane przy odpowiedniej koncentracji. Zebrane treści starałyśmy się przedstawić w sposób prosty, czasem obrazowy, przy tym nie tracąc nic z ich wartości merytorycznych.
Stworzyłyśmy wiele schematów, w których zakodowałyśmy sporą ilość informacji ogólnych, pomocnych przy rozwiązywaniu najbardziej złożonych zadań maturalnych. Dzięki książce uczniowie poznają różne sposoby rozwiązywania zadań oraz wyciągania wniosków na podstawie doświadczeń i ich obserwacji.
Dla lepszego zrozumienia treści, mechanizmy reakcji pokazane są za pomocą strzałek, nawiasów lub linii rysowanych odręcznie. Zadania i doświadczenia oddzielone są liniami przerywanymi. Naszym zdaniem uczeń korzystając z tej czarno-białej książki powinien używać kolorowych zakreślaczy do zaznaczania istotnych dla niego treści, a także dopisywać uwagi i inne przykłady na marginesach. W ten sposób stworzy dla siebie indywidualny bank informacji z chemii organicznej, niezbędny do egzaminu maturalnego z chemii.

Wydanie I 2022

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788366866164

 • Autor: 

  Płonka Urszula, Zduńczyk Grażyna

 • Rok wydania: 

  2022

 • Objętość: 

  152

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  21.0x30.0cm

 • Tematyka: 

  Chemia

Polecamy także