Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788392326441
Waga produktu: 0.400000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Mówimy po hebrajsku (מדברים עברית)

Mówimy po hebrajsku to kolejna nasza publikacja podręcznikowa do nauki współczesnego języka hebrajskiego. Wprowadzamy w niej przede wszystkim elementy gramatyki związane z czasownikiem w czasie teraźniejszym i jego bezokolicznik.

Wykorzystując sytuacje dnia codziennego (w restauracji, na bazarze czy w przychodni lekarskiej) wprowadzamy wiele nowych słów i wyrażeń umożliwiających przeprowadzenie prostych rozmów na wiele tematów (szczególnie przydatnych w podróży).

Wprowadzona zostaje też konstrukcja odpowiadająca znaczeniowo polskiemu czasownikowi mieć jak również charakterystyczna dla języka hebrajskiego konstrukcja smichut.

Podobnie jak poprzednie części, również ten podręcznik zawiera dwanaście lekcji, test sprawdzający oraz zestaw ćwiczeń zabawowych.

Umożliwia samodzielną naukę, ale najlepiej wykorzystywać ją w klasie, gdzie z pomocą nauczyciela materiał w niej zawarty może być dowolnie modyfikowany.

W każdej lekcji znajdziecie wyczerpujący opis gramatyczny, tekst do czytania i ćwiczenia ułatwiające przyswojenie nowych wiadomości. Wszystko staraliśmy się podać w łatwy i przyjemny (także dla oka) sposób.

Na końcu znajduje się test. Nie jest to typowy sprawdzian, choć oczywiście może oczywiście być w ten sposób wykorzystany.

Nowe słówka podajemy wraz z wokalizacją i tłumaczeniem w słowniku na końcu książki.

Podajemy w nim także jaką częścią mowy jest każdy wyraz, jak również przy każdym czasowniku podany jest jego bezokolicznik. W przypadku rzeczowników nieregularnych wyjaśniana jest ich nieregularność (np. inna forma liczby mnogiej).

Spis treści

Przypomnienie
W restauracji
Na bazarze
Plany, plany
Chcę mieszkać w...
Bezokoliczniki
Partykuła את
Mam, masz, ...
Spacerujemy po mieście
W przychodni
Rodzina
Na poczcie
Podsumowanie czasownika
Sprawdź się - test sprawdzający
Zestaw ćwiczeń
Słownik

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-923264-4-1

 • Autorzy: 

  opracowanie zbiorowe

 • Rok wydania: 

  2009

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  120

 • Format: 

  21,0 x 29,7

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...