Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367450799
Waga produktu: 0.494 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: scholar
To książka ważna dla badań etnicznych, zwłaszcza w kontekście zderzenia twardych danych spisowych z miękkimi danymi wynikającymi z szacunków. Niezależnie od oceny samej metodologii spisu i jego wyników, dane spisowe są – nie tylko w przypadku Polski – podstawą polityki podejmowanej wobec uznanych mniejszości przez władze publiczne.

prof. dr hab. Grzegorz JanuszAutorzy ze znawstwem przedstawiają bardzo różne zagadnienia spisowe (…). Mowa przede wszystkim o działaniach podejmowanych przez organizacje społeczne mniejszości narodowych i etnicznych w okresie poprzedzającym spis i w trakcie spisu, o współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym i z władzami lokalnymi, przebiegu samego spisu w zakresie pytań o narodowość i przynależność etniczną, język domowy i wyznanie oraz obywatelstwo i kraj urodzenia. Podjęta została także ocena metodyki spisu, w tym samospisu internetowego, a także kwestia oczekiwań dotyczących liczebności danej społeczności w spisie.

dr hab. Lech Nijakowski, prof. ucz.Autorzy: Marta Faustyna Chmielevska, Katarzyna Czarnecka, Tomasz Detlaf, Kamilla Dolińska, Andrzej Jekaterynczuk, Grzegorz Kuprianowicz, Sławomir Łodziński, Julita Makaro, Ewa Michna, Janusz Mieczkowski, Natalia Niedźwiecka-Iwańczak, Ewa Nowicka, Justyna Okrucińska, Wojciech Połeć, Paweł Popieliński, Wojciech Tkaczuk, Katarzyna Warmińska, Tomasz Wicherkiewicz.

Szczegóły produktu

 • Rok wydania: 

  2024

 • Objętość: 

  270

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  16.5x23.5cm

 • Tematyka: 

  Socjologia

 • ISBN: 

  9788367450799

Polecamy także