Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367447126
Waga produktu: 0.73 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: edra urban & partner
Jeszcze 30 lat temu neurologia była uważana za dziedzinę o doskonałej diagnostyce, lecz ograniczonych możliwościach terapeutycznych. Od tego czasu nastąpiły wielkie zmiany. Pojawiły się nie tylko skuteczne terapie wielu chorób neurologicznych, ale również z dużą dynamiką następuje rozwój możliwości naukowego potwierdzenia metod leczenia.
W udarze mózgu główne postępy terapeutyczne dotyczą trombektomii u pacjentów z niedrożnością dużych tętnic zaopatrujących mózgowie, a w przypadku migotania przedsionków stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych, niebędących antagonistami witaminy K. W epilepsji pojawiły są zarówno nowe leki przeciwpadaczkowe, jak i lepsza terapia stanu padaczkowego, oparta na dowodach naukowych. Stwardnienie rozsiane wraz z innymi obszarami neuroimmunologii jest zagadnieniem o ekstremalnej dynamice, każdego roku następuje dopuszczenie do leczenia dwóch bądź trzech nowych substancji o działaniu immunomodulującym. Po raz pierwszy dostępne są również terapie postaci przewlekle postępującej stwardnienia rozsianego. W chorobie Parkinsona opracowano nowe metody leczenia zaawansowanych stadiów schorzenia. W przypadku migreny nowe podejście terapeutyczne w jej profilaktyce stanowią przeciwciała monoklonalne przeciwko CGRP.
Wynika z tego konieczność publikacji aktualnych podręczników dotyczących terapii neurologicznych, przedstawiających najnowszy stan wiedzy. Taką rolę spełnia Leczenie w Neurologii.

W książce:
najważniejsze informacje, zalecenia i ostrzeżenia (oznaczone „Uwaga”) oparte na dowodach naukowych,
krótkie opisy zasad postępowania.
odpowiednio dobrane algorytmy i tabele umożliwiające szybki przegląd informacji.

Publikacja przeznaczona dla neurologów, rezydentów, internistów i lekarzy rodzinnych.

Szczegóły produktu

 • Autor: 

  Diener H.

 • Rok wydania: 

  2023

 • Objętość: 

  248

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  21.0x27.0cm

 • Tematyka: 

  Medycyna

 • ISBN: 

  9788367447126

Polecamy także