-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Celem monografii jest wskazanie wpływu zmieniającej się struktury rynku na rozwój kredytu bankowego, w kontekście relacji między sektorem finansowym a gospodarką realną. Wiele miejsca poświęcono nowym konkurentom działającym na rynku kredytowym, związanym z nowymi technologiami, które wpływają na rozwój kredytu bankowego.
Autorka skupiła się na analizie trzech kategorii kredytów bankowych (mieszkaniowych, konsumpcyjnych oraz dla przedsiębiorstw), przy obsłudze których ewentualne problemy mogą prowadzić do kryzysów systemowych. W pracy przedstawiono wyniki badań własnych dotyczących determinant różnych kategorii kredytu bankowego w UE, przeprowadzonych z wykorzystaniem narzędzi ekonometrycznych (model GMM, pVAR), w tym znaczenia nowych technik cyfrowych, a także rozważania dotyczące wpływu pandemii na badany rynek.
Chciałbym przede wszystkim wyrazić Pani Profesor słowa uznania za podjęte trudne, odpowiedzialne oraz pożyteczne zadanie naukowo-badawcze zmierzające do wskazania na najbardziej istotne uwarunkowania i czynniki określające funkcjonowanie kredytu we współcześnie zmieniających się strukturach rynku kredytowego – tego niezwykle istotnego elementu systemu zasilania finansowego gospodarki i społeczeństwa.
Na podkreślenie zasługuje to, iż autorka nie ograniczyła się do prezentacji wyników szczegółowych analiz i badań dotyczących normalnych, nieobarczonych różnego typu szokami popytowo-podażowymi warunków, ale wskazała również na szczególne, globalne przypadki o charakterze kryzysowym (kryzys finansowy, kryzys związany z COVID-19), tworząc podstawy do refleksji naukowej nad możliwością wystąpienia różnych, koniecznych do uwzględnienia scenariuszy funkcjonowania systemu finansowego, w tym bankowego, wykorzystującego omawianą kategorię kredytu.
Prof. dr hab. Bogusław Pietrzak
Trzeba odnotować, że Autorce przyszło zmierzyć się z przedsięwzięciem o wysokim poziomie złożoności. Nie bez powodu w użyciu są znane akronimy VUCA i BANI, ilustrujące naturę najnowszych czasów, nieprzypadkowo też do klasycznego terminu „niepewność” dodaje się ostatnio „radykalna” (radical uncertainty). Problematyka analizowana w pracy jest relatywnie skomplikowana, a liczba dylematów jej towarzyszących imponująca. Należy odnotować, że we wszystkich rozdziałach pracy Autorka zaprezentowała interesujące, a zarazem pragmatyczne myśli i podejścia do analizowanej problematyki. Autorka opisuje, mierzy, porównuje, wartościuje, objaśnia (!), przewiduje, proponuje – czyli próbuje w granicach możliwości sprostać wszystkim głównym powinnościom analityków zajmujących się ekonomią i finansami.
Prof. dr hab. Stanisław Flejterski
Akademicka
-
ISBN:
978-83-8235-311-2
-
Autorzy:
Małgorzata Pawłowska
-
Wysokość:
238
-
Szerokość:
165
-
Grubość:
12
-
Liczba stron:
230
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2021
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Finanse
-
Tematyka:
Akademicka
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2021-10-05