Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788366633414
Waga produktu: 0.305 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: levyz books
Co robić, kiedy ktoś mówi coś niemiłego na twój temat albo cię obraża? Rodzice Pompona zdradzą ci sekret, który odmieni twoje życie. "Za każdym razem, kiedy słyszysz coś na swój temat, ktoś tak naprawdę zdradza ci, co sam czuje. Następnym razem, gdy któreś z twoich przyjaciół cię obrazi, nie daj się wyprowadzić z równowagi. Weź głęboki oddech i spróbuj odkryć, co dzieje się w jego sercu. Zapytaj go, dlaczego jest zdenerwowany albo rozgniewany. Potem możecie spróbować razem znaleźć rozwiązanie, tak abyście oboje byli zadowoleni".
Pierwsza część z serii mądrych bajek od Oliviera Clerca, autora, tłumacza, pedagoga, który szkolił wraz z wybitnym Marshallem Rosenbergiem - twórcą Porozumienia bez Przemocy. Książka przedstawia dziecięce kłótnie i utarczki słowne, lecz ma przyjazny wydźwięk, jest lekka, ciepła i pełna bliskości. Rozwija umiejętności społeczno-emocjonalne dziecka, buduje poczucie wartości dziecka i bliską więź z rodzicem. Francuski bestseller wreszcie w polskim tłumaczeniu.

Rekomendacje ambasadorek, pedagożek:
To historia o sympatycznym króliczku, która uczy, aby się nigdy z nikim porównywać. Każdy jest wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny. Lekcja wiary w siebie, samoświadomości i pozytywnego myślenia o sobie samym. Książka ważna, potrzebna i obowiązkowa dla dzieci (i rodziców) w wieku przedszkolnym i szkolnym. 
Paula Felińska, pedagożka, mama trójki dzieci, nauczycielka, filolożka.

Dla jednych będziemy „wielcy” dla innych nasze działania nie będą znaczące. Każdy z nas jest w sam raz, nawet jeśli inni myślą o nas inaczej. Rodzice głównego bohatera królika Pompona, w duchu porozumienia bez przemocy, życzliwie i łagodnie wyjaśniają mu zachowania innych zwierząt. Piękne wartości niesie ta książka. Dodatkowo przedstawione w niej sytuacje są bliskie dziecku.
Daria Wellman, pedagog specjalny i specjalista terapii pedagogicznej, IG: pozytywnewsparcie.
Książka objęta patronatem Aktywne Czytanie - portalu internetowego pedagożki Anny Jankowskiej.

Szczegóły produktu

 • Autor: 

  Olivier Clerc

 • Rok wydania: 

  2023

 • Objętość: 

  48

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  18.5x25.0cm

 • Tematyka: 

  Literatura dziecięca

 • ISBN: 

  9788366633414

Polecamy także