Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788387388140
Waga produktu: 0.320000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: WAGROS

English. Słownik tematyczny. Dla młodzieży szkolnej, studentów i nie tylko... (wersja podstawowa) tp niezawodna pomoc dla uczniów i studentów poszerzających praktyczną znajomość języka angielskiego.

- Pomoc przy pisaniu wypracowań oraz przygotowywaniu się do egzaminów.
- Nowoczesne słownictwo i współczesne tematy.
- 40 bloków tematycznych.

TEMATY:
- CZŁOWIEK,
- MEDYCYNA,
- ZDROWIE,
- UCZUCIA,
- RODZINA,
- DZIEŃ POWSZEDNI,
- ZAKUPY,
- USŁUGI,
- JEDZENIE,
- ŻYCIE TOWARZYSKIE,
- DOM,
- MIASTO,
- RELIGIA,
- EDUKACJA,
- NAUKA,
- OPISYWANIE PRZEDMIOTÓW,
- LITERATURA I SZTUKA,
- SPORT,
- SAMOCHÓD,
- KOMPUTERY,
- PRACA,
- PIENIĄDZE,
- BANKOWOŚĆ,
- POLITYKA,
- KRAJE,
- WOJNA,
- POKÓJ,
- ZIEMIA,
- ŚWIAT ZWIERZĄT I ROŚLIN i wiele innych

Przedmowa

Słownik tematyczny, który macie Państwo przed sobą, to pozycja inna niż wszystkie, z jakimi spotkaliście się do tej pory. Powstał on nie tylko z myślą o osobach chcących odświeżyć poznane dotychczas słownictwo, ale przede wszystkim jako pomoc dla uczniów i studentów stale poszerzających i pogłębiających swój zakres wiedzy z języka angielskiego.

Słownictwo zawarte w tym słowniku jest bardzo przydatne przy pisaniu wypracowań, przygotowywaniu się do egzaminu czy też w rozmowach z osobami z obszaru anglojęzycznego.

Osoby wykorzystujące znajomość języka angielskiego w pracy zawodowej znajdą w nim słownictwo z zakresu kontaktów z zagranicznym klientem swojej firmy, poszerzą słownictwo dotyczące życia gospodarczego (bankowość, giełda, cło, ubezpieczenia itp.).

Z pomocą Słownika tematycznego można się przygotować zarówno do podróży zagranicznej, jak i do rozmowy z obcojęzycznym kontrahentem firmy.

Zestawienie słownictwa zostało przygotowane nie według alfabetu, lecz w sposób tematyczny i obejmuje 40 najczęściej spotykanych tematów. Znajdziemy tu między innymi sytuacje codzienne, tematy spoteczne i polityczne, słownictwo z zakresu zdrowia, ochrony środowiska, sportu i turystyki. Uwzględniono też wyrazy specjalistyczne, środowiskowe i potoczne, zwłaszcza te, które pojawiają się w literaturze, prasie, filmie, radiu czy telewizji. Opracowując słownictwo do Słownika tematycznego kierowałyśmy się potrzebami szeroko rozumianego użytkownika - osoby, która stosuje język angielski na co dzień.

Może się również zdarzyć, że nie znajdziecie w nim Państwo słów, których szukacie i odniesiecie wrażenie, że można by na wybrany temat zebrać o wiele więcej słownictwa. Z pewnością będziecie mieć rację, ale gdzieś musi zostać postawiona granica zakresu słownictwa. W takim przypadku należy sięgnąć po słowniki specjalistyczne - prawniczy, ekonomiczny czy też techniczny.

W przeciwieństwie do słowników podających wyrazy w kolejności alfabetycznej, słownik ten podaje wyrazy zestawione w sposób logiczny, pozwalający formułować swoje własne wypowiedzi na temat różnych sytuacji z rzeczywistego życia. Mamy nadzieję, że słownik ten przyczyni się do poszerzenia Państwa wiedzy z języka angielskiego oraz ułatwi rozumienie jego najnowszego słownictwa.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Ewa Puńko, Ewa Maria Rostek

 • Rok wydania: 

  2006

 • Numer wydania: 

  2 poprawione

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  496

 • Format: 

  10,5 x 15

 • ISBN: 

  83-87388-14-9

Polecamy także