Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394248147
Waga produktu: 0.35 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: bookplan.pl
Są ludzie, którzy przyjmują rzeczywistość taką, jaka jest. Przyjmują ją i próbują sobie z nią jakoś poukładać stosunki. Są też ludzie, którzy nie zgadzają się na rzeczywistość taką, jaka jest – buntują się wobec niej lub są na nią obrażeni. Próbują ją zmienić na taką, jaka ich zdaniem być powinna. I są też tacy ludzie, którzy przyjmują rzeczywistość taką, jaka jest, pomimo że czują, że mogła lub powinna być inna. Czekają, aż coś się wydarzy i obróci świat, czekają, aż coś się ujawni, aż coś zostanie odnalezione. Zawsze należałem do tej trzeciej kategorii ludzi. Akceptowałem rzeczywistość i uczyłem się w niej żyć. Ale jednocześnie czułem się w niej obco, jakby była nieprawdziwa. Albo jakby była tylko preludium innej rzeczywistości, która może, choć nie musi się ujawnić. Czekałem więc, aż coś się wydarzy.
Ze Wstępu

„Bogowie są ukryci” to powiastka filozoficzna, głęboko alegoryczna opowieść o grupie tajemniczych bóstw z ukrycia kierujących ludzką egzystencją. Bohater tej historii, zapoznając się bliżej z kolejnymi bogami, uczy się, jak im stawiać granice, stając się dzięki temu kompletnym i wyzwolonym człowiekiem.

Tomasz Mazur (ur. 1972) jest współczesnym stoikiem, autorem podcastu Ze stoickim spokojem oraz wielu książek popularyzujących filozofię stoicką i nie tylko. Są to między innymi: „O stawaniu się stoikiem” (2014), „Wielki spokój. Trzydzieści antycznych lekcji dobrego życia według Muzoniusza Rufusa” (2018), „Zakazana historia filozofów” (2019), „Nieustające napomnienia” (2021). Od wielu lat prowadzi spotkania, warsztaty oraz indywidualne konsultacje filozoficzno-stoickie.

Szczegóły produktu

 • Autor: 

  Mazur Tomasz

 • Rok wydania: 

  2024

 • Objętość: 

  278

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  14.3x20.5cm

 • Tematyka: 

  Filozofia

 • ISBN: 

  9788394248147

Polecamy także