Wczytuję dane...

Darmowe strony do nauki języka polskiego jako obcego polecane przez nauczycieli

Darmowe strony do nauki języka polskiego jako obcego polecane przez nauczycieli

Polecamy dwa interesujące projekty dostępne całkowicie bezpłatnie online. Pierwszy z nich to podręcznik w wersji online "Polak potrafi! O wielkich Polakach w Polsce i na świecie", który prezentuje sylwetki 25 wybitnych Polaków. Drugi projekt to darmowa wielojęzyczna platforma online polski.info, która łączy w sobie naukę języka polskiego z wiedzą o kulturze i życiu codziennym w Polsce.


Podręcznik w wersji online "Polak potrafi! O wielkich Polakach w Polsce i na świecie" prezentuje sylwetki 25 wybitnych Polaków. Teksty przedstawiają Polaków jako osoby twórcze i kreatywne, innowacyjne i oryginalne. Ćwiczenia i zadania rozwijające znajomość języka polskiego przekonują, że język polski nie jest trudny (wbrew powszechnemu stereotypowi), że jego nauka może być przyjemna i że jest uzasadniona tzw. widocznością języka polskiego w świecie (świadczy o tym obecność Polaków w świecie i mapa miejsc, gdzie mówi się po polsku).


Polski.info to darmowa wielojęzyczna platforma online, która łączy w sobie naukę języka polskiego z wiedzą o kulturze i życiu codziennym w Polsce. Na platformie znajdują się podstawowe informacje o życiu w Polsce, polskich tradycjach, języku codziennej komunikacji. Materiały dostępne na polski.info pozwolą nauczyć się komunikowania w języku polskim, ułatwią zrozumienie Polaków i ich życia, a nawet mogą zwiększyć szanse na rynku pracy. Polski.info stworzony został dzięki wsparciu programu Erasmus+. Na platformie znajdują się materiały multimedialne, interaktywne i motywujące ćwiczenia, teksty do czytania. Komunikowanie się ze sobą oraz praktykowanie języka, umożliwi użytkownikom forum dyskusyjne. Partnerem platformy polski.info jest Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.


Nowoczesne technologie z całą pewnością pomagają w nauce, ale nic nie zastąpi tradycyjnych publikacji. Zapraszamy do odwiedzenia najszerszego na rynku katalogu publikacji do nauki języka polskiego jako obcego. Z całą pewnością każdy nauczyciel znajdzie tam coś dla siebie. Polski dla obcokrajowców w księgarni Poltax.waw.pl >>