-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Przedmiotem publikacji jest przybliżenie tematyki samorządowego prawa podatkowego w ujęciu ogólnym – czyli omówienie wybranych i zdaniem autora najważniejszych zagadnień i pojęć, które każdy zajmujący się wymiarem tych należności pracownik administracji samorządowej powinien znać.
W książce zostały omówione wybrane zagadnienia dotyczące najważniejszego podatku lokalnego, czyli podatku od nieruchomości (w gminach to drugie pod względem wysokości źródło dochodów własnych po udziałach gmin w podatkach dochodowych CIT i PIT). Oprócz tego podatku zostały także omówione dwa inne, tj. podatek od środków transportowych oraz podatek rolny. Poza podatkami, dochodami własnymi gmin są także opłaty, dlatego w publikacji zostały także omówione opłaty takie jak: targowa, miejscowa czy uzdrowiskowa (w tym drugim przypadku autor wskazał różnice pomiędzy nimi i rozstrzygnął czy w danej gminie można jednocześnie pobierać obydwie opłaty).
Wprawdzie do grona podatków i opłat lokalnych nie należy opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ale ponieważ jej wymiar jest realizowany w gminach, autor omówił metody ustalania opłaty, a także wskazał krąg podmiotów objętych z mocy prawa gminnym systemem gospodarowania odpadami oraz wskazał jakie kompetencje przy tej opłacie posiada organ stanowiący i jak z nich korzysta (na przykładzie błędów jakie w uchwałach negują nie tylko RIO ale także WSA).
Dzięki książce dowiesz się m.in.:
- Jaka jest różnica pomiędzy obowiązkiem podatkowym a zobowiązaniem podatkowym?
- Jakie elementy powinno zawierać rozstrzygnięcie rozumiane jako decyzja?
- Jak organ ma postąpić w sytuacji, kiedy podatnik nie może uregulować zobowiązania w terminie i wysokości wynikającej z deklaracji/decyzji?
- Ile czasu ma organ na doręczenie osobie fizycznej decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego?
- Kiedy (po jakim okresie) przedawnia się powstałe (wymagalne) zobowiązanie podatkowe?
- Jak prawidłowo ustalić czy dana nieruchomość stanowi budynek czy budowlę?
- Jak opodatkowywać nieruchomości przedsiębiorców przy jednoczesnym uwzględnieniu ostatnio wydanych w tym zakresie wyroków TK?
- Czy określone roczne stawki podatku od nieruchomości mogą być w trakcie roku obniżone?
- Czy za grunt rolny można zgodnie z prawem naliczyć tylko podatek rolny ?
- Jak obliczać podatek do zapłaty jeśli w danym roku kwota ulgi jest od niego większa?
- Jak można zmniejszyć wysokość opłat zgodnie z przepisami?
- Co gmina może zrobić przed wystawieniem tytułu wykonawczego?
W publikacji poruszone zostały najważniejsze problemy dotyczące podatków i opłat lokalnych, a całość oparta jest na praktyce gmin oraz kluczowym orzecznictwie sądów administracyjnych.
Sektor publiczny
-
ISBN:
978-83-8356-111-0
-
Autorzy:
Marcin Binaś
-
Wysokość:
238
-
Szerokość:
165
-
Grubość:
13
-
Liczba stron:
248
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2023
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Sektor publiczny w praktyce
-
Tematyka:
Podatki
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2023-09-28