-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Promocja XXI
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Leksykon jest kolejną pozycją w serii publikacji z zakresu metodyki nauczania języka niemieckiego jako obcego. Skierowany do studentów kierunków filologicznych, czynnych zawodowo nauczycieli oraz tłumaczy w przystępny sposób wyjaśnia znaczenie 292 kluczowych pojęć związanych z akwizycją języka ojczystego i języka obcego oraz szeroko pojętą glotto- i translodydaktyką. Oprócz objaśnień terminologicznych oraz ekwiwalentów w języku polskim i angielskim do każdego hasła podane zostały wzorce użycia w formie przykładowych zdań i typowych kolokacji. Wszystkie hasła główne opatrzono bibliografią, co umożliwia samodzielne pogłębianie wiedzy w danym zakresie. W drugiej części publikacji czytelnik znajdzie trzy alfabetyczne wykazy haseł (w języku niemieckim, angielskim i polskim), przydatne zwłaszcza tłumaczom w przekładzie tekstów z dziedziny glottodydaktyki.
Opracowanie leksykonowe Renaty Czaplikowskiej i Artura Dariusza Kubackiego to publikacja niezwykle wartościowa pod względem pedagogicznym. W pełni rekomenduję jej wydanie w obecnym formacie koncepcyjnym. Jej ukazanie się powinno znacznie przyczynić się do podniesienia jakości procesu kształcenia germanistów w Polsce oraz do popularyzacji obszaru dydaktyki języka niemieckiego wśród studiujących filologię germańską. Wreszcie promotorzy prac glottodydaktycznych zyskają dostęp do wiarygodnego niemieckojęzycznego źródła terminów glottodydaktycznych, uwzględniającego polską myśl dydaktyczną i nauczanie języków obcych w naszym kraju.
dr hab. Przemysław Gębal, prof. UW i Pol. Śl.