Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Top


The Language Bookstore Poltax.waw.pl   We are sending the books all over the world!Happy hour!
There are no books in happy hour!

Keep an eye on us frequently and hunt your HAPPY HOUR!
Our partners

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Z polskim w świat część 2 z płytą CD. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie B1-B2

Price: 88.20 zł
79.38 złWe send in: 24 hours
Z polskim w świat część 2 z płytą CD. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie B1-B2

ISBN: 978-83-227-9253-7


Publisher: Wydawnictwo UMCS


Year: 2019


Pages: 290


Binding: miękka (PB)


Size: 21,0 x 29,7


Level: B1-B2


Publication language: polski


Share: Share on Facebook  

Druga część podręcznika Z polskim w świat to kontynuacja części pierwszej o tym samym tytule. Podręcznik przeznaczony jest do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie B1, uzupełnionym elementami poziomu B2. Adresatem podręcznika są głównie słuchacze ukraińsko-, rosyjsko- i białoruskojęzyczni, stąd, jak wspominałyśmy we Wstępie do części pierwszej, konieczne było takie rozszerzenie. Podobnie jak w części pierwszej koncentrujemy się na rozwijaniu kompetencji językowej w zakresie sprawności receptywnych i produktywnych oraz kompetencji socjokulturowej.Część druga obejmuje kolejnych 10 jednostek lekcyjnych o strukturze zgodnej z jednostkami części pierwszej. Każda z nich składa się z kilku komponentów: słownictwa tematycznego, słuchania, czytania, mówienia oraz pisania, a także ćwiczeń komunikacyjnych i frazeologicznych. Ich kolejność nie jest stała, zależy od tematu i koncepcji danej jednostki lekcyjnej. Elementem wprowadzającym do tematu lekcji jest - jak w części pierwszej – obraz znanego polskiego malarza, uzupełniony krótką notką biograficzną i kilkoma propozycjami pytań zachęcających słuchaczy do rozmowy.

Istotnym elementem każdej lekcji jest gramatyka. Dobór zagadnień wynika ze wstępnych założeń podręcznika, czyli jego przeznaczenia dla określonego adresata. Część druga stanowi kontynuację części pierwszej również pod tym względem, co oznacza, że materiał gramatyczny obejmuje zagadnienia nieomówione w części pierwszej.

Ważną funkcję pełnią także ćwiczenia w mówieniu, których szeroki wybór pojawia się w poszczególnych jednostkach lekcyjnych. Ich zadaniem jest utrwalenie w wypowiedziach ustnych nowego słownictwa, struktur składniowych oraz wprowadzonego materiału gramatycznego. Z kolei sprawność pisania rozwijana jest poprzez zadania uczące zarówno budowania tekstów użytkowych, jak i dłuższych wypowiedzi pisemnych.

W części drugiej został rozbudowany element jednostki lekcyjnej zatytułowany Polska i Polacy, poszerzający zakres zagadnień socjokulturowych. Końcową część podręcznika stanowi klucz do zadań. Zawiera ona rozwiązania ćwiczeń z kolejnych lekcji oraz transkrypcje tekstów przeznaczonych do słuchania. Do podręcznika dołączona jest płyta CD z tekstami do zadań rozwijających sprawność słuchania. Nie zawiera ona piosenek wykorzystywanych w podręczniku. Proponujemy, żeby lektor przygotowywał je we własnym zakresie.

Część druga stanowi spójną pod względem merytorycznym i metodycznym całość z częścią pierwszą. Konstrukcja obu części jest elastyczna i pozwala na realizowanie wszystkich lub wybranych jednostek lekcyjnych – zgodnie z koncepcją lektora oraz potrzebami słuchaczy.

Podręcznik Z polskim w świat (część I i II) powstał w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w Lublinie. Autorki dziękują za wsparcie Dyrekcji Centrum, Władzom Uczelni.

Mamy nadzieję, że kolejna część naszego podręcznika, podobnie jak część pierwsza, stanie się pomocna w pracy nauczycieli języka polskiego jako obcego i zyska aprobatę zarówno lektorów, jak i korzystających z niej słuchaczy.

Autorki


Reviews
Contact

Contact numbers:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)

Live chat with our customer service office
(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)


Consultants on duty

Nr GG: 42470092 talkikona gg
Nr GG: 7738446 talkikona gg
Who is online
There currently is 10 guests and 
4 members online.
Find us on
Facebook
Prizes and awards
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!


Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"


Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  Tuesday 29 September, 2020  
Copyright © 2007-2020 Poltax
Design by: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 0,4741 s