Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Top


The Language Bookstore Poltax.waw.pl   We are sending the books all over the world!Happy hour!
There are no books in happy hour!

Keep an eye on us frequently and hunt your HAPPY HOUR!
Our partners

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Nauka czytania metodą Glenna Domana. Język polski. Pakiet 2 - etapy 3 i 4.

Author:


EAN: 978839324160602


Price: 150.00 zł
144.90 złWe send in: 24 hours
Nauka czytania metodą Glenna Domana. Język polski. Pakiet 2 - etapy 3 i 4.

ISBN: 978-83-932-416-0-6_2


Publisher: Wczesna Edukacja


Year: 2013


Pages: 200 kart typu flashcards do nauki czytania


Binding: pudełko


Size: 27 x 66 x 12 cm


Series: Nauka czytania metodą Glenna Domana


Level: 3-4


Share: Share on Facebook  

Nauka czytania metodą Glenna Domana. Język polski. Pakiet 2 - etapy 3 i 4.

Pakiet 2 – zawiera Etap III i IV

Naukę czytania Doman podzielił na 5 etapów, 1 – pojedyncze wyrazy, 2 – wyrażenia dwuwyrazowe, 3 – proste zdania, 4 – rozbudowane zdania, 5 – książeczki. Pakiet 1 zawiera karty Etapu III oraz IV

Nauka czytania Pakiet 2 zawiera wyrażenia dwuwyrazowe i proste zdania, nadruk od czerwonego stopniowo zmienia się na czarny, czcionka wielkości 50 mm zmniejszana jest do 20 mm. Zakres słownictwa w Pakiecie 2 bazuje na wyrazach poznanych w etapie I i II pakietu 1 i jest nadal rozbudowywany.

W skład Pakietu 2 wchodzi:

 • 84 kart z prostymi zdaniami 3 wyrazowymi na kilku kartach pozostawiono miejsce na wpisanie imienia dziecka,
 • 116 kart ze zdaniami przygotowującymi dziecko do czytania pierwszych książeczek. Dziecko w naturalny sposób uczy się przyimków (na stole, do domu, nad jezioro, itp.)
 • 10 czystych kart dających możliwość wpisania Waszych własnych zdań,
 • poradnik zawierający instrukcję opisująca używanie zestawu, zawierający praktyczne wskazówki i przykłady zabaw; (książeczka w kolorze o wymiarach: 150 mm na 210 mm),
 • harmonogram w 3 wersjach o różnym stopniu intensywności nauki, ułatwiający rozplanowanie zabawy kartami (wymiary: 300 mm na 450 mm, do powieszenia na ścianie),
 • czerwony marker, nietoksyczny mazak do wypełnienia czystych kart,
 • zakładka (ułatwiająca poruszanie się po zestawie i szybkie odnalezienie miejsca, gdzie zabawa została przerwana). Przydatna szczególnie gdy odkładamy użyte karty z powrotem do pudełka – przydadzą się do swobodnego układania zdań i innych zabaw lub gdy chcemy uczyć kolejnego Maluszka za pomocą tego zestawu.
 • Harmonogram w 3 wersjach o różnym stopniu intensywności nauki, ułatwiający rozplanowanie zabawy kartami.

  Zgodnie z założeniami Domana sesja naprawdę trwa kilka sekund; po prostu wyciągasz kartę z pudełka i pokazujesz dziecku – materiały są gotowe do użycia w każdej chwili.


  Jak nauczyć małe dziecko czytać

  Metoda Domana polega na wielokrotnym pokazywaniu dziecku zestawów kart ze ściśle określoną treścią. Każdy zestaw słów prezentujemy dziecku 3 razy dziennie w odstępach 30-sto minutowych. Zestaw jest codziennie modyfikowany. Rozpoczynając zabawę w czytanie jako pierwsze pokazujemy dziecku proste rzeczowniki, które łatwo znajdzie w swoim otoczeniu.

  wymiary kart:

  Harmonogram ułatwia rozplanowanie zabawy. By kompleksowo wspomóc Państwa w nauce opracowaliśmy 3 rodzaje harmonogramów różniące się intensywnością nauki: 5 zestawów dziennie (zgodnie z metodą Domana), dla rodziców zapracowanych przygotowaliśmy wersję 3 i 1 zestawu dziennie.

  Dołączone harmonogramy ułatwiają dostosowanie tempa nauki do potrzeb dziecka, pamiętając, że to systematyczność jest podstawową zasadą nauczania.

  Dziecko zapamiętuje wyrazy słuchowo oraz wzrokowo (w pamięci chwilowej), a system powtórzeń skutecznie zapisuje je w pamięci trwałej.

  Jest to dla dziecka nowa zabawa i musi się z nią oswoić, zaakceptować ją. Również rodzic ma czas, by zorganizować tę zabawę najwygodniej, wybraż dogodne miejsce, oświetlenie, stworzyć Wasze własne rytuały.

  Naukę czytania można zacząć już z niemowlęciem poniżej trzeciego miesiąca, jednak ze względu na niedojrzałość oczu dziecka, rozpoczęcie nauki będzie wymagało zastosowania dodatkowych kart przed wprowadzeniem Etapu I – Etap Zerowy (stymulacji wzroku). Aby uzyskać odpowiednią dla niemowlęcia intensywność litery muszą być bardzo wyraziste, a karty dosyć duże.

  U niemowląt, które nie otrzymują zorganizowanej stymulacji, dopiero około 12 tygodnia lub jeszcze później następuje łatwość widzenia. Dzieko, które miało program wzrokowej stymulacji może to osiągnąć między 8 a 10 tygodniem. Po zakończeniu etapu zerowego jest ono gotowe przejść do etapu pierwszego będącego częścią Pakietu 1 naszych zestawów.

  Gdy bawicie się w czytanie, pamiętaj:

 • Rozpocznij zabawę z dzieckiem wówczas, gdy uwierzysz, że możesz nauczyć swoje dziecko czytać.
 • Baw się tak dobrze jak dziecko! Nie udawaj, dzieci to wspaniali obserwatorzy.
 • Zabawa w czytanie powinna zajmować kilka sekund, ale odbywać się często.
 • Pochwal Maluszka, bijcie brawo, pocałuj i przytul po każdej wspólnej zabawie!
 • Kończ zabawę zanim zechce ją skończyć Twoje dziecko
 • Dostosuj tempo zabawy do potrzeb dziecka i Twoich możliwości. Zbyt ambitny plan szybko was zniechęci do systematycznej zabawy.
 • Nie sprawdzaj dziecka, nie nakłaniaj by prezentowało swoje zdolności, jeżeli nie ma na to ochoty.
  Mówimy do dziecka od urodzenia, co rozwija jego drogę słuchową. Możemy mu również dostarczać mowy za pośrednictwem oczu – to rozwija drogę wzrokową.

  Czas przeznaczony na tę zabawę ma być bardzo krótki. Każda sesja zabierze tylko kilka sekund – trzeba zawsze skończyć ją zanim dziecko będzie chciało skończyć. Gdy będziecie trzymać się tej zasady, to dziecko będzie prosić by bawić się w czytanie, a wy będziecie podsycać, nie niszczyć jego naturalne pragnienie uczenia się.


  Metoda Domana

  Dlaczego warto?

  To najlepsza inwestycja w życiu Twojego Dziecka. Zabawa edukacyjna jest przyjemna zarówno dla rodziców jak i Dziecka, ale przede wszystkim jest wielką korzyścią dla Twojego Dziecka! Wczesna edukacja jest nauką przez zabawę, wspomaganiem wrodzonych instynktów, talentów, kształtowaniem zainteresowań, ciekawym spędzaniem czasu z Dzieckiem. Buduje i umacnia wyjątkową więź pomiędzy rodzicem, a Dzieckiem. Wiedząc jak razem bawić się i mądrze spędzać czas, wspólnie odkrywacie świat. Przygodę z czytaniem możesz zacząć już dziś. Daj swojemu Dziecku lepszy start – na rozpoczęcie nauki zawsze jest dobry czas.

  Naprawdę warto!

  Wczesne zabawy edukacyjne zwiększają możliwości intelektualne Twojego Dziecka, dzięki temu będzie ono miało dobrą koncentrację i pamięć, łatwość nauki. Wykorzystajmy niepowtarzalny czas dynamicznego rozwoju intelektualnego naszego Dziecka – do piątego roku życia rozwija się około 50% zdolności do uczenia się.

  Dziecko, które potrafi czytać jest z siebie dumne, że samo tego dokonało!

  Dzieci wcześnie czytające przez całe życie będą sprawnie czytały i będzie im to sprawiało przyjemność!

  Będą chętnie czytały lektury, ponieważ czytanie będzie im się kojarzyć z przyjemną zabawą, a nie z obowiązkiem szkolnym.

  Im wcześniej będziesz zachęcał Dziecko do zabaw ruchowych: pełzania, raczkowania, kołysania i turlania tym sprawniej i szybciej będzie rozwijał się jego mózg. Zapobiegniesz tym samym późniejszym trudnościom w uczeniu.

  Zainwestowanie w uczenie niemowlęcia czytania przyspieszy jego mowę i poszerzy słownictwo.

  Wykorzystaj potencjał swojego Dziecka i naucz je czytać

  To jeden z największych darów jaki kiedykolwiek mogliście i będziecie mogli dać swojemu Dziecku – mądrze wspieraj swoje Dziecko w rozwoju.

  Pamiętaj – nadmiar oglądania telewizji zaburza rozwój mózgu twojego Dziecka, jego koncentrację i zdolność uczenia się, utrudnia radzenie sobie z emocjami!

  Materiały zostały starannie przygotowane w oparciu o znaną i stosowaną na całym świecie metodę Glenna Domana:

  Karty do nauki czytania dostosowane są do zdolności percepcyjnych Dzieci (naukę można zacząć już z 6-cio miesięcznym Dzieckiem – im Dziecko młodsze, tym większe postępy w nauce).

  Nadruk w kolorze czerwonym przyciąga uwagę Dziecka, stopniowo kolor zmienia się na czarny, jako kolor powszechnie używany w tekstach. Wielkość czcionki na kartach przewidzianych jako pierwsze wynosi 80 mm, stopniowo zmniejsza się do 50 mm na kartach kończących pierwszy zestaw.

  wymiary kart:

  Karty nie zawierają obrazków, ponieważ rozpraszają one Dziecko i spowalniają naukę.

  Jakość materiałów użytych do wykonania zestawu gwarantuje jego długą trwałość. (zestaw może służyć kilkorgu Dzieciom do nauki)

  Zestaw może również służyć jako pomoc w nauce czytania dla przedszkolaków.

  Zestaw zawiera karty ze słowami, wyrażeniami i prostymi zdaniami, które pokazywane dzieciom kilkukrotnie, są przez nie bezwarunkowo zapamiętywane.

  Dołączony harmonogram zabawy pomoże Ci zaplanować naukę czytania i poprzez kilka minut zabawy dziennie uchronić Twoje Dziecko od żmudnej nauki w zerówce, które może spowodować trwałą niechęć do czytania i późniejsze problemy z nauką.

  W instrukcji dołączonej do każdego zestawu znajdą Państwo propozycje zabaw z wykorzystaniem materiałów do nauki czytania – dla urozmaicenia codziennej nauki.


  Reviews
  Contact

  Contact numbers:


  tel./fax. +48 22 632 38 38
  Mobile: + 48 665 705 444

  (Monday - Friday: 9.00 to 17.00)

  Live chat with our customer service office
  (Monday - Friday: 9.00 to 17.00)


  Consultants on duty

  Nr GG: 42470092 talkikona gg
  Nr GG: 7738446 talkikona gg
  Who is online
  There currently are 12 guests and 
  8 members online.
  Find us on
  Facebook
  Prizes and awards
  Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!


  Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

  Miło nam poinformować,
  że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"


  Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
  więcej

    Monday 26 October, 2020  
  Copyright © 2007-2020 Poltax
  Design by: Direktorek03
  Modified, Powered and Scripted by Webmaster
  czas generowania strony: 0,4693 s