Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Top


The Language Bookstore Poltax.waw.pl   We are sending the books all over the world!Happy hour!
There are no books in happy hour!

Keep an eye on us frequently and hunt your HAPPY HOUR!
Our partners

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Legendy Starego Miasta w Warszawie. Wybór tekstów do nauki języka polskiego jako obcego z ćwiczeniami

Author:


EAN: 9788365777713


Price:
20.00 złWe send in: 24 hours
Legendy Starego Miasta w Warszawie. Wybór tekstów do nauki języka polskiego jako obcego z ćwiczeniami

ISBN: 978-83-65777-71-3


Publisher: Muzeum Warszawy


Year: 2020


Pages: 64


Binding: miękka


Size: 21 x 29


Level: A1-C1


Publication language: polski


Share: Share on Facebook  

"Legendy Starego Miasta w Warszawie" to zbiór, dostosowanych do poziomów biegłości językowej A,B i C (początkującego, średnio zaawansowanego i zaawansowanego), tekstów oraz leksykalnych, gramatycznych i kulturowych ćwiczeń tematycznie związanych z warszawską Starówką.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla obcokrajowców uczących się języka polskiego jako obcego oraz lektorów JPJO. Nadaje się zarówno do pracy grupowej jak i indywidualnej. Pracę ułatwiają zamieszczone na końcu każdego rozdziału słowniczki w j. polskim, angielskim, rosyjskim i chińskim, klucz z odpowiedziami oraz bank pomysłów jako inspiracja dla nauczycieli języków obcych.

Książka jest również kolejną okazją do zgłębiania stołecznych legend, świetnej zabawy oraz przyjemnego sprawdzianu z wiadomości o Starym Mieście dla każdego mieszkańca naszego miasta i nie tylko.

Ten zbiór tekstów i ćwiczeń, ozdobiony piękną szatą graficzną, nawiązującą do wydanej w 2016 roku przez Muzeum Warszawy "Antologii legend warszawskich", powstał w ramach nagrodzonego European Language Label 2019 projektu nauczania języków obcych w Muzeum Warszawy - "Warszawa dla średnio zaawansowanych".

Jak dobrze, że Muzeum Warszawy połączyło nauczanie cudzoziemców języka polskiego z poznawaniem przez nich kultury, tradycji i dnia dzisiejszego miasta! Pionierski pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie można uczyć języka w oderwaniu od podłoża, na którym wyrasta: kultury, literatury, współczesności i historii. Język to nie tylko system znaków, to żywa tkanka spleciona z przeżyć pokoleń. Muzealne wędrówki przez zdarzenia, miejsca, uliczki i zaułki Warszawy, spotkania z ludźmi dawnych i nowych czasów, poznanie ich obyczajów, radości i trosk - pozwala zrozumieć miasto, zanurzyć się w nim i zakochać, a jednocześnie zakochać się w języku. Prastare mity i legendy aż kuszą, by pozwolić wyobraźni na dzikie swawole. Język w takich okolicznościach wnika w pamięć niepostrzeżenie - przez wyobraźnię, śmiech, ciekawość, zauroczenie, przez tajemnice, o których się rozmawia, i legendy, które czynią każde miejsce magiczną skamieliną. Każdemu cudzoziemcowi, którego kusi przygoda z językiem polskim, z miastem, jego historią, kulturą, literaturą i sztuką, Muzeum Warszawy ofiarowuje znakomitą i fascynującą pomoc dydaktyczną.

prof. dr hab Grzegorz Leszczyński
kierownik Zakładu literatury Popularnej. Dziecięcej i Młodzieżowej,
dyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców "Polonicum"
(Wydział Polonistyki, Uniwersytet Warszawski)

Od kilku lat w Muzeum Warszawy realizowany jest pionierski w Polsce projekt, łączący obszar interesujący muzealników z tym, co na co dzień zajmuje glottodydaktyków polonistycznych. Pracownicy MW przybliżają obcokrajowcom uczącym się języka polskiego historię i kulturę stolicy, zapraszając ich do integracji ze społecznością Warszawy. Dzieje się to w trakcie specjalnych lekcji muzealnych (praca na ekspozycji, spacery po Starówce, praca na tekstach stanowiących zasoby biblioteczne), połączonych z zadaniami, quizami i innymi „typowymi" elementami lektoratu języka obcego.

Scenariusze tego typu lekcji przygotowuje kierownik Biblioteki MW, Katarzyna Żak-Caplot, która jest także lektorką języka polskiego jako obcego. To właśnie z jej inicjatywy powstały materiały dydaktyczne pt. Legendy Starego Miasta w Warszawie - adaptacja wybranych opowieści warszawskich, obudowana atrakcyjnymi ćwiczeniami językowymi. W skład zbiorku wchodzą legendy przystosowane do potrzeb użytkowników języka polskiego jako obcego na trzech poziomach zaawansowania A, B i C. Legendy są świetnym dodatkiem gotowym do wykorzystania na lekcji z obcokrajowcami, na której nauczyciel chce opowiedzieć o wybranym fragmencie warszawskiej przeszłości i tożsamości jej mieszkańców. Cennym dodatkiem jest miniporadnik metodyczny, w którym zawarto praktyczne rozwiązania, spostrzeżenia i sugestie. Stanowiący element publikacji słowniczek może z kolei wspomóc te osoby, które samodzielnie rozwijają swoją znajomość polszczyzny, zgłębiając jej warszawski/varsavianistyczny komponent.

Podsumowując: dzięki pomysłowości warszawskich lektorek języka polskiego jako obcego mamy do dyspozycji eleganckie materiały dydaktyczne dla wszystkich nowych warszawianek i warszawiaków!

dr Piotr Kajak
adiunkt w Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców "Polonicum" (Wydział Polonistyki, Uniwersytet Warszawski)


Reviews
Contact

Contact numbers:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)

Live chat with our customer service office
(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)


Consultants on duty

Nr GG: 42470092 talkikona gg
Nr GG: 7738446 talkikona gg
Who is online
There currently is 9 guests and 
1 member online.
Find us on
Facebook
Prizes and awards
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!


Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"


Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  Saturday 31 October, 2020  
Copyright © 2007-2020 Poltax
Design by: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 0,4151 s