Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Top


The Language Bookstore Poltax.waw.pl   We are sending the books all over the world!Happy hour!
There are no books in happy hour!

Keep an eye on us frequently and hunt your HAPPY HOUR!
Our partners

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


7 miliardów Innych. Portret człowieka XXI wieku (DVD)

Author:


EAN: 9788394384005_dvd


Price:
30.00 złWe send in: 24 hours
7 miliardów Innych. Portret człowieka XXI wieku (DVD)

ISBN: 9788394384005_dvd


Publisher: Belleville


Year: 2015


Pages: DVD


Binding: plastikowa


Size: 13,5 x 19


Publication language: polski


Share: Share on Facebook  

DVD 7 miliardów Innych zawiera filmy, które weszły w skład wystawy: „Mozaika”, Miłość”, „Łzy”, „Szczęście”, „Obawy” oraz making of, czyli kulisy projektu prezentujące podróż reporterów Fundacji GoodPlanet po świecie w celu przeprowadzenia wywiadów.

Płyta DVD zawiera:
1. 7 miliardów Innych. Kulisy
2. Mozaika
3. Miłość
4. Szczęście
5. Łzy
6. Obawy

projekt Fundacji GoodPlanet z inicjatywy Yanna Arthusa-Bertranda
realizacja: Sibylle d'Orgeval, Baptiste Rouget-Luchaire

Oprócz prezentowanej materiałów DVD dodatkowo można kupić książkę 7 miliardów Innych

Spotkanie z 7 miliardami Innych

W 2003 roku po ukończeniu przedsięwzięcia Ziemia z nieba Yann Arthus-Bertrand, Sibylle d'Orgeval i Babtiste Rouget-Luchaire rozpoczęli projekt "7 miliardów Innych". Dwadzieścia reporterskich zespołów przemierzyło 84 państwa w poszukiwaniu Innego. Owoc ich pracy to 6 000 wywiadów z różnymi ludźmi.

Wszyscy - począwszy od brazylijskiego rybaka, przez niemieckiego artystę, po afgańskiego rolnika - odpowiedzieli na te same pytania dotyczące obaw, lęków, marzeń, doświadczeń i nadziei.

Czego nauczyłeś się od swoich rodziców?

Co chciałbyś przekazać swoim dzieciom?

Z jakimi doświadczeniami musiałeś się zmagać?

Czym jest dla Ciebie miłość?

Polska edycja "7 miliardów Innych" została zrealizowana z inicjatywy Martyny Jarząb i Łukasza Jurkiewicza we współpracy z zespołami Wydawnictwa Belleville oraz Agencji PR Pan Pikto.


„7 miliardów Innych” to książka, którą można określić mianem portretu ludzkości i zachęcić czytelników do tego, aby się w nim przejrzeli i być może odnaleźli przy tym siebie. Nie można jednak o niej mówić, nie wspominając o niesamowitym projekcie, którego jest owocem.

„7 miliardów Innych” to przedsięwzięcie zainicjowanego przez francuskiego fotografika – Yanna Arthusa-Bertranda, który postanowił wysłać w świat 20 ekip reporterskich. W odwiedzanych krajach reporterzy zadawali napotkanym ludziom zestaw 45 pytań, np.: Czym jest dla Ciebie rodzina? Jakie jest Twoje największe marzenie dzisiaj? Z jakiego powodu byłbyś w stanie zabić? Dlaczego ludzie prowadzą wojny? Jaki jest, Twoim zdaniem, sens życia? Zarejestrowane wywiady stworzyły wystawę video, która od 2009 roku podróżowała po świecie. Pod koniec 2015 r. dotarła w końcu do Polski, gdzie eksponowano ją po raz ostatni.

Trzonem książki, tak samo jak całego projektu, są wypowiedzi ludzi z niemal całego świata, którzy udzielali odpowiedzi wysłannikom Fundacji GoodPlanet. W dziale „portrety” poznajemy Innych, to, czym umotywowane są ich działania, jaka jest ich rzeczywistość i to, co noszą w sobie. Ci bohaterzy wypowiadają prostą prawdę. I to właśnie w tej prostocie kryje się spory ładunek energetyczny. Na przykład Ali z Izraela przypomina, że „za pomocą uśmiechu można czasem zdziałać więcej niż z użyciem władzy. Uśmiech ma większą moc, uśmiech to władza”. Z kolei Axel mieszkający na Reunionie zdradza, że matka uczyła go, że w życiu nie potrzebujemy wiele i trzeba uważać na to, co widzimy, ponieważ „Oczy są głupie! Chcemy mieć wszystko, co widzimy”. Oczywiście za sprawą tej książki nie poznamy ludzi z ponad 80 krajów, natomiast ich wypowiedzi dają impuls do refleksji nad światem, do zastanowienia się nad sobą, budowanymi relacjami. Są też pierwszym krokiem ku wyjściu Innym naprzeciw. Lektura „7 miliardów Innych” to dosłownie ten moment, w którym stajemy z drugim człowiekiem twarzą w twarz i zaczynamy mu się przyglądać. Bo aby go poznać, zanurzyć się w nim, trzeba by wzorem reporterów Fundacji GoodPlanet spakować się i ruszyć w świat i rozmawiać, słuchać, patrzeć i chłonąć wszystko to, co nie zostało ujęte w książce. Tymczasem jest okazja do tego, aby zakosztować Innego i wzbudzić większy apetyt do poznawania ludzi wokół nas.

Zebrane wypowiedzi to nie wszystko. W skład książki oprócz portretów wchodzą także skrawki rozmów, kulisy oraz informacje o wystawie. Można pokusić się także w doświadczanie Innego, zabierając książkę na spacer, do pracy, na urodziny ciotki i tam próbować zadać zestaw pytań Fundacji GoodPlanet. Może odpowiedzi najbliższych zaskoczą nas o wiele bardziej niż tych nieznanych biorących udział w projekcie. Kompozycja książki zdecydowanie nie należy do sztampowych. Od deski do deski nie czytamy jednego schematy: pytanie – odpowiedź, pytanie – odpowiedź. Każda karta różni się od siebie i też nie wszyscy wypowiadają się na ten sam temat. Taki zabieg pogłębia wrażenie doświadczania Innego

„7 miliardów Innych” to niesamowita książka, która uwodzi myślą i spojrzeniem Innych, pozwala zagłębić się w ich doświadczenia i przemyślenia. Zaskakuje w niej przede wszystkim to, że nie ma znaczenia pod jaką szerokością geograficzną żyjemy: niepokoje, marzenia, to, co wynosimy z domu rodzinnego jest bardzo podobne. Życie umieszcza nas w różnorodnych środowiskach, często w diametralnie odmiennym towarzystwie i zapewnia różne doświadczenia, natomiast uczucia i myśli, które nosimy głęboko w sobie mają tę samą moc. Do książki przyciąga także autentyzm wypowiedzi, nie wybrzmiewa z nich żadna sztuczność. Słowa nie zostały upiększone, ich wydźwięk ani trochę złagodzony. Polskojęzyczne wydanie dodatkowo zostało wzbogacone wypowiedziami Polaków, którzy jesienią 2015 roku mieli okazję do włączenia się do projektu.

Szczerze polecam tę pozycję. Jako inspirację do działania i układania świata w sobie, jako słowo otuchy i jako towarzysza, kiedy nikogo innego nie ma w pobliżu. Nie polecam natomiast czytać całą naraz. Trzeba się nią delektować i powoli przyjmować w siebie.

Recenzja pochodzi z serwisu Wywrota.pl


Reviews
Contact

Contact numbers:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)

Live chat with our customer service office
(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)


Consultants on duty

Nr GG: 42470092 talkikona gg
Nr GG: 7738446 talkikona gg
Who is online
There currently are 9 guests and 
7 members online.
Find us on
Facebook
Prizes and awards
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!


Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"


Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  Wednesday 26 February, 2020  
Copyright © 2007-2020 Poltax
Design by: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 1,307 s