Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788363518479
Waga produktu: 1.54 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: pewne
Album po raz pierwszy prezentuje tak obszerny wybór dzieł plastycznych Norwida w układzie chronologicznym. Zamieszczono tu 200 prac z liczącej około dwóch tysięcy pozycji (zachowanej i zaginionej) spuścizny plastycznej artysty. W 200-lecie urodzin Norwida liczba reprodukcji ma oczywiście swoją symboliczną miarę i znaczenie. Biograficzne uporządkowanie ikonograficznej antologii daje możliwość podążania za twórcą jego artystyczną drogą, a zarazem składa z tych drobnych realizacji wielowymiarowy, a przede wszystkim – mamy taką nadzieję – WIERNY-PORTRET Norwida.

To największe jak do tej pory dzieło Pewnego Wydawnictwa inspirowane dwusetną rocznicą urodzin Cypriana Norwida. To pierwszy w historii album prezentujący wyłącznie panoramę jego twórczości plastycznej. To artystyczny „wierny-portret” karykaturzysty, akwarelisty, rysownika, malarza, akwaforcisty i rzeźbiarza – prezentujący w okazałej formatem, objętością i jakością reprodukcji formie 200 jego prac plastycznych, ułożonych chronologicznie. Wiele ilustracji jest całostronicowych, zadbaliśmy o najwyższą jakość wyjściowych skanów. Album ma twardą oprawę, format 23,5 x 29 cm, liczy 240 stron.

Wyboru materiału dokonała i wstępem rzecz opatrzyła dr Edyta Chlebowska, autorka wielotomowego Katalogu prac plastycznych Norwida, najwybitniejsza znawczyni tej części twórczości artysty. Graficznie rzecz zaprojektował i skomponował Adam Cedro.

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788363518479

 • Autor: 

  Norwid Cyprian

 • Rok wydania: 

  2022

 • Objętość: 

  240

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  24.3x29.7cm

 • Tematyka: 

  Malarstwo Rysunek Grafika