Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788364565953
Waga produktu: 1.100 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: gwp
Życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Rodziny przechodzą różne kryzysy, rodzice nie potrafią się porozumieć. Czasami dochodzi do rozstania, które jest zawsze trudnym i bolesnym doświadczeniem dla całej rodziny. Przetrwać burzę to praktyczna, konkretna i bardzo potrzebna książka, która pomoże zarówno dzieciom, jak i rodzicom (wychowawcom) odnaleźć się w nowej sytuacji. Odpowiada na wiele ważnych pytań:

? Co się dzieje z dzieckiem w czasie rodzinnego konfliktu?

? W jaki sposób próbuje ono sobie z nim radzić? ? Czy dzieci mogą coś zrobić, by poczuć się lepiej?

? Co powiedzieć dziecku o rozstaniu rodziców? ? Jak pomóc mu przygotować się do nadchodzących zmian? ? Jak wspierać i chronić najmłodszych?

Część dla dzieci i młodzieży zawiera: Opowiadanie Przetrwać burzę.

Jest to oparta na faktach historia Małgosi, której rodzice decydują się na rozstanie.

Każdy rozdział opisujący jej przygody i rozterki opatrzono wyjaśnieniami (w kolorowychramkach), co się dzieje z bohaterką i dlaczego zachowuje się ona w określonysposób – pomoże to czytelnikom lepiej zrozumieć ich własne sytuacje, emocje itrudności, z którymi się borykają.

Wskazówki oraz ćwiczenia.

Pomogą dzieciom nabrać sił, zadbać o siebie, poczuć się lepiej i z odwagą spojrzeć na czekające je zmiany. Część dla rodziców i wychowawców zawiera: Przykłady i sugestie - jak rozmawiać z dziećmi o rozstaniu.

Na ile szczegółowo? Czy wyjaśniać powody decyzji? Jak się przygotować na reakcje dziecka? Co wybrać – rozmowy obojga rodziców z dzieckiem, czy mamy i taty oddzielnie? Dlaczego rodziny się rozpadają (często nikt nie zawinił, po prostu tak się dzieje)? Jak wielką traumą bywa rozstanie dla dzieci oraz jak je chronić w zaistniałych okolicznościach?

Po czym można poznać, że dziecko przeżywa nadmierne zagubienie i strach oraz że potrzebuje wobec tego więcej informacji, uwagi i okazywania miłości?

Książka Przetrwać burzę pomoże młodym i dorosłym czytelnikom łagodniej przetrwać kryzys.

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788364565953

 • Autor: 

  Zubrzycka Elżbieta

 • Rok wydania: 

  2023

 • Wydanie: 

  2

 • Objętość: 

  167

 • Oprawa: 

  Miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  16.5x23.5cm

 • Tematyka: 

  Psychologia

Polecamy także