Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788363354237
Waga produktu: 0.56 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: sedno
Książka Planowanie przestrzenne w gminach prezentuje aktualne problemy związane z zaawansowaniem prac planistycznych w gminach oraz ich zróżnicowaniem przestrzennym i funkcjonalnym (plany miejscowe, studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, decyzje lokalizacyjne). Monografia powstała na podstawie corocznego Raportu Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN wykonanego dla Ministerstwa Budownictwa, Transportu i Gospodarki Morskiej. Bazuje na najnowszych danych wg stanu na koniec 2010 roku.
Książka jest ważną publikacją referencyjną dla osób i instytucji analizujących problemy związane z planowaniem przestrzennym w skali lokalnej, zwłaszcza jako studium analityczno-porównawcze, mogące pomóc w monitoringu procesów rozwojowych.
Jednym z istotnych powodów wydania opracowania drukiem jest duże zainteresowanie, z jakim spotykały się poprzednie raporty, dotyczące stanu zaawansowania prac planistycznych w gminach. Z jednej strony dowodzi to dużego zapotrzebowania na studia analityczno-porównawcze, mogące pomóc w monitoringu procesów rozwojowych. Z drugiej strony jest potwierdzeniem rosnącej roli gospodarki przestrzennej i planowania przestrzennego w życiu społeczno-gospodarczym.

Autorami książki są pracownicy naukowi Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN od wielu lat zajmujący się tą problematyką.

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788363354237

 • Autor: 

  Śleszyński Przemysław, Komornicki Tomasz, Solon Jerzy, Więckowski Marek

 • Rok wydania: 

  2020

 • Objętość: 

  240

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  17.0x24.0cm

 • Tematyka: 

  Geografia

Polecamy także