Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788381656511
Waga produktu: 0.565 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: klett polska
Gramatyka, która pomoże ci przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz do egzaminów językowych. W przejrzysty sposób wyjaśnia struktury gramatyczne i ich zastosowanie w konkretnych sytuacjach. Dodatkowo w książce znajdziesz różnorodne teksty z ilustracjami, a także klucz z rozwiązaniami.

Do kogo jest adresowana Duża gramatyka hiszpańska?

Doświadczony zespół autorów renomowanego wydawnictwa hiszpańskiego Difusion opracował gramatykę języka hiszpańskiego z myślą o osobach, które poszukują zbioru najważniejszych zagadnień gramatycznych wraz z ćwiczeniami do samodzielnej nauki i które opanowały język na poziomie A1 – B1 według Europejskiego systemu kształcenia językowego. Oznacza to, że zarówno osoby, które właśnie rozpoczęły naukę, jak i te, które mają już solidne podstawy językowe, z powodzeniem będą mogły korzystać z niniejszego przewodnika gramatycznego.

Uczący się mogą sięgać do Dużej gramatyki hiszpańskiej, aby powtórzyć lub pogłębić wybrane zagadnienie, mogą też, zwłaszcza ci bardziej zaawansowani, traktować ją jako rodzaj repetytorium gramatycznego, czyli pracować z nią systematycznie, przerabiając kolejno wszystkie rozdziały. Dobre rezultaty da to przede wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów językowych.

Co zawiera Duża gramatyka hiszpańska?

Najważniejsze zagadnienia gramatyczne zebrano zgodnie z tradycyjną systematyką, czyli najpierw omówiono wszystkie części mowy w rozdziałach: Rzeczowniki i przymiotniki, Określniki, Zaimki osobowe, Czasowniki, Przyimki, a ostatnie rozdziały poświęcono budowie zdania, ortografii i wymowie.

Po części z komentarzem i ćwiczeniami zamieszczono zestawienie pełnej odmiany wybranych reprezentatywnych czasowników. Zestawienie to ułatwi uczącym się znalezienie potrzebnych form czasownikowych bez konieczności analizy poszczególnych zagadnień gramatycznych.

Książkę zamykają rozwiązania ćwiczeń i indeks tematyczny – części niezbędne przy samodzielnej pracy.

Szczegółowe i przejrzyste omówienie budowy rozdziałów wraz z wyjaśnieniem zastosowanych oznaczeń znajduje się na kolejnych stronach wstępu.Czym Duża gramatyka hiszpańska rożni się od innych gramatyk hiszpańskiego?

Choć zagadnienia gramatyczne usystematyzowano w tradycyjny sposób, to nowoczesne podejście do nauczania języków obcych zgodne z metodą komunikacyjną widać między innymi w nadrzędnej roli przykładów – to one stanowią ośrodek komentarza gramatycznego i na nich, czyli ćwiczeniach, kończy się praca z każdym zagadnieniem. Przykłady wspierają uczących się w zapamiętywaniu zasad, podanych zwięźle w komentarzu. Rola komentarza nie ogranicza się jednak do formułowania reguł i wyjątków. Uwagi i wskazówki dotyczące zastosowania omawianych struktur zajmują równie ważne miejsce.

Zarówno zastosowanie kolorów, jak i zamieszczenie ilustracji miało na celu ułatwienie uczącym się zrozumienia prawideł gramatycznych, bez opanowania których niemożliwe jest samodzielne budowanie poprawnych wypowiedzi.

Różnorodność ćwiczeń, ich atrakcyjna forma, a także żywy, autentyczny język, widoczny zwłaszcza w dialogach, odpowiadają potrzebom uczących się języka. Ponadto prawdziwe zainteresowanie budzą sfabularyzowane ćwiczenia, czyli te, których poszczególne zdania tworzą powiązane treściowo całości i które osadzone są w pewnym kontekście (wyraźnie opisanym w poleceniu).

Wszystko to służy motywowaniu uczących się do dalszej pracy i uświadamia im, że gramatyka i komunikacja stanowią nierozdzielną całość.

System odnośników do zagadnień gramatycznych pozwala uczącym się jeszcze łatwiej poruszać się po książce, czyni ją po prostu przyjazną w użytkowaniu.

Szczegóły produktu

 • ISBN: 

  9788381656511

 • Autor: 

  Raya Rosario Alonso, Castro Alejandro Castaneda, Gila Pablo Martinez

 • Rok wydania: 

  2022

 • Wydanie: 

  3

 • Objętość: 

  303

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  20.0x26.5cm

 • Tematyka: 

  Nauka języków