Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Top


The Language Bookstore Poltax.waw.pl   We are sending the books all over the world!Happy hour!
There are no books in happy hour!

Keep an eye on us frequently and hunt your HAPPY HOUR!
Our partners

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Synonimy, antonimy i kolokacje w języku angielskim. Czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki, przysłówki. Przykłady zastosowań oraz praktyczne ćwiczenia (E-BOOK PDF)

Author:


EAN: 9788360238349


Price: 20.00 zł
13.99 złWe send in: 24 hours
Synonimy, antonimy i kolokacje w języku angielskim. Czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki, przysłówki. Przykłady zastosowań oraz praktyczne ćwiczenia (E-BOOK PDF)

ISBN: 978-83-60238-34-9


Publisher: HANDYBOOKS


Year: 2014


Pages: 205


Size: plik PDF (EBOOK)


Level: średni, zaawansowany


Share: Share on Facebook  

Książka zawiera 105 jednostek ćwiczeniowych podzielonych na trzy kategorie: CZASOWNIKI, RZECZOWNIKI oraz PRZYMIOTNIKI, PRZYSŁÓWKI, ZAIMKI i LICZEBNIKI. Każda jednostka prezentuje słowa zbliżone znaczeniowo i kolokacyjnie. Zadanie polega na rozpoznaniu, które ze słów należy zastosować w danym kontekście lub związku znaczeniowym. Ćwiczenia takie pozwalają na rozwinięcie znajomości słownictwa oraz umiejętności budowania poprawnych złożonych form leksykalnych.

Niezwykle bogaty leksykon języka angielskiego umożliwia dobór szerokiej gamy synonimów, dzięki którym łatwiej jest zbudować elokwentną wypowiedź. Jednakże, wieloznaczność angielskich słów niezwykle często przysparza kłopotu nie tylko początkującym, ale również zaawansowanym uczniom.

Analizując choćby tak powszechne angielskie słowa jak make i do, można przekonać się jak wiele mogą wyrażać znaczeń oraz w jak wielu związkach znaczeniowych mogą występować. Posługując się tymi czasownikami, można wyrazić szereg znaczeń od podstawowych: robić, czynić, wykonywać, po bardziej zaawansowane np. sprawić że, nakłonić, zdążyć, równać się itd. Gdyby do czasowników tych dodać rzeczowniki, można utworzyć szereg związków znaczeniowych zwanych kolokacjami.

Na przykład, czasownik make występuje w złożeniach: make a mistake, make a difference, make a cup of coffee, zaś czasownik do w złożeniach: do someone a favour, do business, do the washing. Bliskość znaczeniowa pomiędzy czasownikami make oraz do sprawia, iż właściwe zastosowanie danego czasownika w określonym związku wymaga uwagi, a przede wszystkim wiedzy. Właśnie tego typu różnice znaczeniowe oraz kolokacyjne stanowią treść niniejszej książki.

W trzech obszernych rozdziałach odbiorca znajdzie czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki, przysłówki oraz inne kategorie leksykalne pogrupowane w oparciu o ich bliskość znaczeniową. Na początku każdej jednostki podane są przykładowe sposoby zastosowania danego słowa w rozmaitych kolokacjach. Wnikliwa analiza tych przykładów powinna ułatwić zrozumienie oraz zasadę stosowania określonych słów w zdaniach. Książka zawiera KLUCZ z odpowiedziami do ćwiczeń oraz indeks słów występujących w ćwiczeniach.


Produkt elektroniczny w formacie pliku PDF

Plik ebook (PDF) udostępniamy lub wysyłamy e-mailem bez dodatkowych opłat.

Konsumentowi w trakcie procedury zamawiania wyświetlona zostanie prośba o udzielenie zgody na udostępnienie treści cyfrowej przed upływem 14-dniowego terminu uprawniającego do odstąpienia od umowy.

Zgoda Konsumenta skutkuje utratą prawa do odstąpienia od umowy. Treść cyfrowa zostanie udostępniona natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.

Brak zgody Konsumenta skutkuje tym, że treść cyfrowa udostępniona zostanie dopiero po upływie 14-dniowego terminu uprawniającego do odstąpienia od umowy.


Available Options:

Digital product:

Reviews
Contact

Contact numbers:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)

Live chat with our customer service office
(Monday - Friday: 9.00 to 17.00)


Consultants on duty

Nr GG: 42470092 talkikona gg
Nr GG: 7738446 talkikona gg
Who is online
There currently are 20 guests and 
5 members online.
Find us on
Facebook
Prizes and awards
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!


Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"


Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  Thursday 01 October, 2020  
Copyright © 2007-2020 Poltax
Design by: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 0,4434 s