Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Strona główna księgarni
Szczęśliwa godzina!
Brak książek w szczęśliwej godzinie!

Zaglądaj do nas częściej i upoluj swoja SZCZĘŚLIWĄ GODZINĘ!!!
Współpracują z nami

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Słownik urologiczny polsko-niemiecko-angielski. Urologisches worterbuch Deutsch-English-Polnisch. Urological dictionary English-German-Polish

Autor:


EAN: 9788392797500


Cena: 149.00 zł
129.00 złWysyłamy w ciągu: 24 godzin
Słownik urologiczny polsko-niemiecko-angielski. Urologisches worterbuch Deutsch-English-Polnisch. Urological dictionary English-German-Polish

ISBN: 978-83-927975-0-0


Wydawca: DK Media


Rok wydania: 2015


Ilość stron: 600


Oprawa: twarda (HB)


Format: 15 x 22


Wydanie: 2


Ilość haseł: 40 000


Podziel się: Podziel się na FACEBOOK  

PRZEDMOWA

Szanowni Państwo,w ciągu ostatnich dwudziestu lat w dziedzinie urologii dokonał się ogromny postęp. Pojawiły się nowe metody leczenia farmakologicznego i operacyjnego. Rozwinęła się endourologia, uro-onkologia i urologia dziecięca.

Najnowsze publikacje urologiczne dostępne są głównie w językach obcych - przede wszystkim w języku angielskim, a także w języku niemieckim. Pozycje te zawierają wiele specjalistycznych określeń medycznych, których precyzyjny przekład może stanowić dla lekarzy trudność.

Z myślą o lekarzach urologach, a także o studentach medycyny i tłumaczach medycznych powstał pierwszy na rynku Słownik urologiczny.

Słownik składa się z trzech części (poisko-niemiecko-angietskiej, niemiecko- angielsko-polskiej i angielsko-niemiecko-polskiej), z których każda obejmuje około 40 000 terminów.

W słowniku uwzględnione zostały terminy stricto urologiczne, a także terminy z dziedzin pokrewnych (chirurgia, nefrologia, onkologia, ginekologia, embriologia, biochemia), których znajomość jest dla urologa niezbędna. Terminy uporządkowane zostały w porządku alfabetycznym.

W słowniku zamieszczono wyrażenia synonimiczne, a także terminy łacińskie, funkcjonujące obok terminów niemieckich i angielskich. Niektóre terminy angielskie, nie mające odpowiedników polskich lub niemieckich, pozostawiono w oryginalnej wersji językowej.

Hasła słownikowe mają strukturę gniazdową. Podhasła zostały uporządkowane alfabetycznie (wyjątek stanowią klasyfikacje, które zamieszczono w brzmieniu oryginalnym).

Zawarte w słowniku terminy i specjalistyczne grupy wyrazowe pochodzą z polskich, niemieckich i angielskich podręczników medycznych, a także z pozycji książkowych, poświęconych danemu tematowi, z czasopism urologicznych, z leksykonów i słowników medycznych. Dla terminów cechujących się nieprzekładalnością względną zaproponowane zostały odpowiednie ekwiwalenty. Przy terminach tych zamieszczono w nawiasie inicjały autorki. Wyrażam głęboką wdzięczność konsultantowi medycznemu Doktorowi Arturowi Sieczychowi z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie za udostępnienie materiałów, życzliwość, cenne uwagi i poświęcony czas. Dziękuję również za pomoc lek. med. Grzegorzowi Jędrzejczakowi.

Mam nadzieję, że słownik ten będzie dużą pomocą dla lekarzy, studentów medycyny i tłumaczy medycznych. Będę wdzięczna za wszelkie krytyczne uwagi, gdyż wierzę, że przyczynią się one do ulepszenia kolejnych wydań słownika.

Autorka


Recenzje
Kontakt

Telefony kontaktowe:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(pn. - pt. 9.00 do 17.00)

Live chat z Biurem Obsługi
(pn. - pt. 9.00 do 17.00)


Dyżurni konsultanci

Nr GG: 42470092 porozmawiajikona gg
Nr GG: 7738446 porozmawiajikona gg
Kto jest online
Aktualnie jest 42 gości i 
8 Zarejestrowanych Klientów online.
Znajdź nas na
Facebooku
Osiągnięcia
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!

podium
Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"

logo_super
Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  środa, 23 maj 2018  
Copyright © 2007-2018 Poltax
Projekt i wykonanie: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 1,4787 s