Ksiegarnia Poltax.waw.pl - Strona główna księgarni
Szczęśliwa godzina!
Brak książek w szczęśliwej godzinie!

Zaglądaj do nas częściej i upoluj swoja SZCZĘŚLIWĄ GODZINĘ!!!
Współpracują z nami

Okazje.info.plNokaut.pl

Opineo.plPorównywarka Alejka.pl


Przesyłki dostarczają:

Poczta Polska

Firma Kurierska GLS

Paczkomaty 24/7Paczka w ruchu


Płatności online obsługuje:

Dotpay.pl


Nasze transakcje są bezpieczne:

Bezpieczne połączenie SSL 128

Czytaj więcej >>


Polski krok po kroku. (A2) Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców + CD MP3

Autor:


EAN: 9788393073115


Cena: 79.00 zł
63.20 złWysyłamy w ciągu: 24 godzin
Polski krok po kroku. (A2) Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców + CD MP3

ISBN: 978-83-930731-1-5


Wydawca: Glossa


Rok wydania: 2013


Ilość stron: 160


Oprawa: miękka (PB)


Format: 21,0 x 29,7


Wydanie: 2


Poziom: A2


Język publikacji: polski


Podziel się: Podziel się na FACEBOOK  

Podręcznik Polski krok po kroku (A2) obejmuje 23 rozdziały i jest przeznaczony na około 120 jednostek lekcyjnych. Do podręcznika dołączona jest płyta z nagraniami mp3 obejmująca blisko 3 godziny nagrań dialogów, tekstów i ćwiczeń.

Druga część serii „Polski krok po kroku", opracowana dla poziomu A2/B1, pod względem treściowym, jak i graficznym stanowi wierną kontynuację części pierwszej. W 23 lekcjach poznajemy dalsze losy kilku obcokrajowców, którzy przyjechali do Krakowa uczyć się języka polskiego, a przy okazji poznają polską kulturę, historię, ciekawe miejsca. Mnogość informacji kulturowych i historycznych jest niewątpliwym atutem tej książki.

Zwraca też uwagę nacisk na komunikację, szerokie spektrum zagadnień tematycznych, bogactwo leksyki i materiałów audio oraz przystępny sposób przedstawienia gramatyki – w postaci intuicyjnych tabel, a także ćwiczeń pozwalających na samodzielne odkrywanie reguł.

Pierwsze lekcje służą przede wszystkim powtórzeniu i systematyzacji znanych już zagadnień, co pozwala na płynne i bezstresowe dla studentów przejście z części 1 do 2. Ćwiczenia utrwalające wcześniej poznany materiał wkomponowane są zresztą w cały podręcznik, dzięki czemu studenci zyskują wiedzę rzetelnie ugruntowaną. Jak w części pierwszej dominują dialogi, ale znajdziemy tu też sporo autentycznych bądź stylizowanych na autentyczne tekstów. Całość jest przejrzysta i bardzo atrakcyjna graficznie.

Podręcznik stwarza możliwość studentom korzystania z niego jako z samouczka, gdyż online udostępnione są tłumaczenia poleceń, klucz do ćwiczeń, komentarze gramatyczne w kilku językach oraz multimedialny słownik z systemem zapamiętywania słownictwa.

Nauczyciel może znaleźć w wersji online szereg dodatkowych ćwiczeń i nagrań, a także podręcznik nauczyciela, testy do lekcji, gry dydaktyczne i komentarze gramatyczne.
Polski krok po kroku A2 to także:

INTUICYJNE TABELE GRAMATYCZNE

Ćwiczenia, dialogi, tabele gramatyczne są tak przygotowane, że student nie potrzebuje komentarza w swoim języku. Wiele reguł uczący się mogą odkrywać sami, również nowe słowa zwykle wyjaśniane są w kontekście. W podręczniku bardzo ważna jest kolorystyka, dzięki niej tabele gramatyczne i wszystkie zestawienia reguł są przejrzyste, mogą być intuicyjnie uzupełniane przez studentów, a kolory dodatkowo ułatwią zapamiętanie nowych końcówek.

INSPIRACJE DO MÓWIENIA

Atutem książki jest bogactwo słów i zwrotów, także tych z języka codziennego. Materiał gramatyczny jest zawsze wprowadzany w kontekście sytuacji komunikacyjnych. Często obok typowych ćwiczeń gramatycznych, studenci znajdą dialogi do uzupełniania, by w bardziej naturalny sposób opanowali nowe końcówki.

BOGATY WYBÓR MATERIAŁÓW AUDIO

Podręcznik obfituje w materiały do słuchania. Nagrane są nie tylko wszystkie dialogi, ale także spora część ćwiczeń, gdyż rozumienie ze słuchu jest podstawą dobrej komunikacji.

MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE ONLINE

Książka ta jest dopełnieniem platformy internetowej e-polish.eu oferującej bogaty zasób gotowych materiałów do nauczania języka polskiego jako obcego, więc przed przystąpieniem do każdej lekcji warto sprawdzić w Internecie jakie są dodatkowe teksty i ćwiczenia do każdego z zagadnień. Przy każdym zadaniu w podręczniku podano numer, który pozwala odnaleźć dane ćwiczenie w zasobach internetowych i sprawdzić odpowiedzi do niego, posłuchać nagrań lub też zrobić ćwiczenia alternatywne, które pomogą utrwalić materiał czy wyjaśnić wątpliwości.

Rozbudowany podręcznik nauczyciela dostępny jest w wersji online.


Polski krok po kroku to seria podręczników do nauki języka polskiego jako obcego. Polski, krok po kroku została opracowana z uwzględnieniem standardów wymagań egzaminacyjnych Państwowej komisji Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako obcego.

Zanurzy Cię w polskim środowisku, gdzie będziesz zmuszony używać polskiego na okrągło, w rozmaitych sytuacjach codziennych. Wraz z grupą przyjaciół z różnych krajów zamieszkasz w Krakowie - najbardziej znanym na świecie polskim mieście o wspaniałych zabytkach, bogatym życiu kulturalnym i niepowtarzalnej atmosferze miasta uniwersyteckiego.

Szybko odkryjecie, że miejsce to idealnie nadaje się do nauki polskiego, a także do przeżycia niepowtarzalnych wakacji. Będziecie razem nie tylko uczyć się języka, lecz również chodzić na zakupy i do restauracji, gotować, zwiedzać ciekawe miejsca oraz poznawać polską kulturę. Z gościnnością Polaków i ich zwyczajami, zaznajomicie się mieszkając w polskiej rodzinie. W tajniki języka wprowadzą was doświadczone i pełne entuzjazmu lektorki, dla których nauczanie polskiego jest największą życiową pasją.

Książka Polski, krok po kroku jest napisana tylko po polsku, gdyż właśnie taka metoda przekazywania materiału przynosi najlepsze efekty. W naturalny sposób wprowadza ona w system języka i od pierwszych momentów nauki mobilizuje do mówienia wyłącznie po polsku. Ponieważ podręcznik ten jest częścią interaktywnego kursu języka polskiego dostępnego na stronie e-polish.eu, z powodzeniem może być wykorzystywany także do samodzielnej nauki języka. Dostępne w Internecie komentarze w różnych językach oraz słownik multimedialny umożliwiają pracę bez pomocy nauczyciela.

Przy każdym ćwiczeniu w książce podano numer pozwalający: odnaleźć dane ćwiczenie w kursie internetowym, sprawdzić odpowiedzi do niego, posłuchać nagrań lub też zrobić ćwiczenia alternatywne, które pomogą utrwalić materiał czy wyjaśnić wątpliwości. Specjalny system zapamiętywania wiedzy pozwala na skrócenie czasu potrzebnego do opanowania nowych słów, zwrotów i wyrażeń. Duża ilość ilustracji i materiałów audio sprawia, że nauka odbywa się w naturalny sposób – podobnie jak u dziecka, które przyswaja język obserwując świat i słuchając otoczenia.

AUTORKI PODRĘCZNIKA

IWONA STEMPEK

Kiedy ukończyłam Filologię Polską na Uniwersytecie Jagiellońskim planowałam nadal w zaciszu bibliotek zajmować się literaturą, jednak przypadkowo odkryłam w sobie zupełnie inne powołanie. Od 1995 roku zajmuję się uczeniem języka polskiego jako obcego. Uczyłam ludzi z ponad siedemdziesięciu krajów, ludzi w różnym wieku, z różnych kręgów kulturowych i na wszystkich poziomach zaawansowania. Bardzo szybko praca ta stała się moją nową pasją. Każdy kurs, to nowe doświadczenie, spotkanie z innym człowiekiem, innym światem problemów. Uczenie w pewnym sensie uzupełnia moją miłość do podróży po świecie i poznawania nowych kultur. Jako nauczycielka jestem wymagająca, „rzucam studentów na głęboką wodę”, zmuszam do myślenia po polsku, co sprawia, że po prostu szybko zaczynają mówić – a to jest najważniejsze.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, uwielbiam aktywnie spędzać czas: latem rower i rolki, zimą narty, a przez cały rok bliższe i dalsze wycieczki. Dobra książka i ambitne kino to coś, bez czego trudno mi się obejść.

ANNA STELMACH

Jestem absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a pracuję jako nauczycielka języka polskiego dla obcokrajowców od 1997 roku. Szukając swojej drogi zawodowej studiowałam dodatkowo reklamę, więc bardzo ważna jest dla mnie strona wizualna pomocy naukowych i ich funkcjonalność. Lubię wychodzić z zajęciami poza podręczniki i salę lekcyjną. Często moje lekcje to praktyczne zadania w realnych warunkach. Chętnie zabieram studentów na wycieczki po miejscach, których sami by nie znaleźli, a o których ja wiele wiem. Uwielbiam historię, z zapałem fotografuję, lubię kryminały. Cenię polskie kino: mało znane na świecie, a ostatnio coraz lepsze! Z pasją gotuję, czasem razem ze studentami w ramach programu dodatkowego. Gdy nie uczę, zamieniam się w wytrwałą podróżniczkę po Polsce, ze sportowym zacięciem. Jestem konkretna i kreatywna.


Pobierz katalog podręczników

Polski krok po kroku.
POLISH FOR FOREIGNERS COURSEBOOK

Polski krok po kroku A2 is the second part of the series „Polski krok po kroku” and a continuation of the previous part in its textual and graphic format. There are 23 units which tell us about a group of foreigners who came to Krakow to learn Polish and get to know Polish culture, history and interesting places. For that reason, the amount of cultural and historical input is a real asset. The other strengths of the coursebook are: communicative activities, a wide and useful vocabulary range, an interesting audio material and a clear presentation of grammar in the form of charts, tables alongside with exercises in which inductive approach in teaching grammar is used.

The role of the initial lessons is to revise and systematise the material from the first part of the series in order to facilitate a smooth start to the new coursebook. Revision exercises are present in further units of the coursebook which give the students an opportunity to use their already existing knowledge of the language and expand with new materials. As in the first part of the series, authentic and semi-authentic recordings (i.e. resembling real life communication) are dominant.

Polski, krok po kroku will immerse you in the Polish environment and you will have no choice but to use Polish all the time, in all types of everyday situations. Together with a group of friends from different countries you will live in Krakow - the most popular city in Poland, a seat of learning, a city of magnificent monuments, rich cultural life and unforgettable atmosphere. You will quickly discover that this is the place for studying Polish and an ideal location for exceptional holidays. Together you will not only learn the language, but also go shopping, eat in restaurants, cook, visit interesting places and discover Polish culture. Living with a Polish family, you will have the chance to experience Polish hospitality and become familiar with Polish customs. Experienced and enthusiastic teachers, who treat their work as a genuine passion, will show you the ins and outs of the Polish language.

Polski, krok po kroku is written only in Polish, as this method of presenting a new language brings the best results. It leads students into the language system in a natural way and from the very start encourages you to speak in Polish. As this handbook constitutes a part of a larger interactive course in Polish, available at e-polish.eu , it can equally be used for studying on your own. The website includes comments in different languages and a multimedia dictionary, which allows you to learn without the help of teachers. Next to each exercise in the handbook there is a number which helps you to find the exercise in the Internet course and check the answers, listen to the recordings or do alternative exercises that will help in consolidating the material or explaining any doubts you may have. A special memorisation system shortens the time necessary for learning new words and phrases. Thanks to the large number of illustrations and audio materials, learning comes naturally - as it does with children, who acquire their mother tongue by observing the world and listening to the sounds that surround them.


Polnisch Schritt für Schritt
POLISH Das Lehrbuch

Zu dem Lehrbuch gehört eine CD mit MP3-Aufnahmen, insgesamt fast 3 Stunden von Dialogen, Texten und Übungen. Das Lehrbuch Polski, krok po kroku 2 umfasst 23 Kapitel und ist für ca. 120 Unterrichtseinheiten bestimmt.

Polnisch Schritt für Schritt heißt völlig ins Land einzutauchen und so die Sprache rund um die Uhr in den verschiedensten alltäglichen Situationen nutzen zu können und zu müssen. Wohnen werdet ihr gemeinsam mit anderen internationalen Teilnehmern in Krakau - der bekanntesten polnischen Stadt mit außergewöhnlichen Sehenswürdigkeiten, reichem Kulturleben und dem einmaligen Flair einer Universitätsstadt. Schnell entdeckt ihr, dass diese Stadt nicht nur zum Polnischlernen perfekt geeignet ist, sondern dass man hier auch unvergessliche Ferien verleben kann. Ihr lernt nicht nur gemeinsam, sondern macht auch Einkaufstouren, besucht Restaurants, kocht, besichtigt interessante Orte und lernt die polnische Kultur kennen. Die Gastfreundschaft der Polen und ihre Sitten und Bräuche erlebt ihr in einer polnischen Gastfamilie. Erfahrene, enthusiastische Sprachlehrerinnen führen euch in die Geheimnisse der Sprache ein. Für sie ist ihr Beruf zur Leidenschaft geworden.

Das Lehrbuch Polnisch Schritt für Schritt wurde nur auf Polnisch verfasst, da dies die erfolgreichste Lehrmethode für den Fremdsprachenerwerb ist. Auf natürliche Art und Weise führt es ins Sprachsystem des Polnsichen ein und mobilisiert von Anfang an, ausschließlich Polnisch zu sprechen. Dieses Lehrbuch ist Teil des interaktiven Polnischsprachkurses, der unter der Adresse e-polish.eu zugänglich ist. Er kann folglich auch zum selbständigen Lernen genutzt werden. Auf der Internetseite sind weiterhin Kommentare in verschiedenen Sprachen, sowie ein multimediales Wörterbuch zu finden, was das Lernen auch ohne Hilfe des Lehrers ermöglicht. Bei jeder Übung im Lehrbuch ist die Nummer angegeben, die es ermöglicht, die jeweilige Übung im Internetkurs zu finden, die Lösungen zu überprüfen, die Aufnahmen abzuhören sowie alternative Übungen zu machen, die den entsprechenden Lernstoff noch einmal vertiefen oder auch helfen, Zweifelsfragen zu klären. Das im Kurs vorgeschlagene besondere Lernsystem verkürzt die Lernzeit, die nötig ist, sich neue Vokabeln und Wendungen zu merken. Dank zahlreicher Illustrationen und Audioaufnahmen findet das Lernen auf natürliche Weise statt - so wie bei einem Kind, das sich die Sprache aneignet, indem es die Welt beobachtet und der Umgebung zuhört.


El manual incluye un CD adicional con casi 3 horas de grabaciones de diálogos, textos y ejercicios. El manual Polski, krok po kroku 2 tiene 23 unidades y esta diseñado para unas 120 lecciones.

Actualmente, la serie de libros Polski, krok po kroku es una de las publicaciones más novedosas y universales en el mercado. Los libros, al estar editados totalmente en polaco, ofrecen a los estudiantes la oportunidad de familiarizarse con la lengua desde el primer momento, para que así puedan comenzar a usarla rápidamente. La serie "Polski, krok po kroku" es una excelente opción para grupos de estudiantes internacionales, así como para el estudio individual. Ideal para cursos intensivos en escuelas de idiomas, para clases semestrales en las universidades y para cursos de formación en empresas.

Entre las ventajas que ofrece la serie “Polski, krok po kroku", podemos destacar su organización: tablas gramaticales muy claras, intuitivas explicaciones de cuestiones gramaticales mediante diálogos, su riqueza léxica y la buena calidad de las grabaciones. El diseño grafico es muy atractivo y su función es principalmente favorecer el diálogo. La comunicación es el objetivo primordial y esencial del libro. Dentro del contexto de comunicación, se presentan temas gramaticales y ejercicios de automatización en forma de diálogo. Los estudiantes apreciarán la organización y la trama del manual. La serie describe las aventuras de cinco personajes que van a Cracovia para hacer un curso de polaco y pasar unas vacaciones inolvidables. Mientras lo pasan bien en Polonia, conocen la ciudad, se enfrentan a problemas cotidianos, cocinan, hacen nuevos amigos y se enamoran...

La novedosa versión online de los libros de la serie ofrece amplias posibilidades tanto para el estudiante como para el profesor.

Los estudiantes pueden usarlo como manual autodidáctico, y en formato online tienen a su disposición las traducciones de las instrucciones, las soluciones de los ejercicios, comentarios gramaticales en varios idiomas y un diccionario multimedia con un sistema especial para memorizar vocabulario.

Para los profesores están disponibles grabaciones extras, una base de ejercicios adicionales y materiales con búsqueda que facilita la adaptación y organización de las clases a las necesidades individuales de los estudiantes. Además, para cada lección hay disponible un manual para profesores con notas metodológicas, juegos educativos, pruebas y comentarios gramaticales.

La serie de libros para el aprendizaje de polaco como lengua extranjera "Polski, krok po kroku" cumple con los requisitos del examen de Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego (Comisión Estatal de Certificación del Conocimiento de la Lengua Polaca como lengua extranjera).


Le manuel comprend un CD audio d’environ 3 heures d’enregistrement de dialogues, de textes et d’exercices Le manuel Polski, krok po kroku 2 comprend 23 unités et est prévu pour environ 120 heures d’apprentissage.

La série de manuels “Polski, krok po kroku” est actuellement l’une des plus modernes et complètes publications sur le marché. Elle est entièrement écrite en polonais afin de permettre aux étudiants de se plonger tout de suite dans la nouvelle langue et les motiver à l’utiliser. Les ouvrages sont destinés aussi bien pour des groupes que pour des cours particuliers. Ils peuvent aussi être utilisés efficacement pour des cours intensifs dans des écoles de langues, pour des cours semestriels proposés par des universités et pour des formations linguistiques au sein des entreprises.

La série abonde en atouts tels que des tableaux grammaticaux très clairs, des explications intuitives de la grammaire en dialogues, une richesse lexicale ainsi que la bonne qualité des enregistrements à caractère authentique. Une attrayante conception graphique ne se limite pas à son rôle esthétique mais vise avant tout à faciliter de nouveaux actes de communication ce qui constitue l’objectif principal du manuel. Les questions grammaticales font partie du contexte de communication, les exercices de répétition sont souvent sous la forme de dialogues qui, avec les textes, se distinguent par leur caractère authentique. Les étudiants apprécieront certainement l’aspect de la vie quotidienne inclus dans le manuel : la série décrit les aventures de cinq amis qui viennent à Cracovie pour le cours de la langue polonaise. Durant leurs vacances inoubliables, ils découvrent la ville, font face à des problèmes quotidiens, cuisinent ensemble, vivent leurs amours...

En tant que le premier livre numérique d’apprentissage sur le marché, chaque manuel de la série offre de vastes possibilités aussi bien pour les apprenants que pour les enseignants. Les étudiants peuvent l’utiliser en auto-formation : les traductions des consignes, les solutions pour des exercices, les commentaires grammaticaux disponibles en plusieurs langues et le glossaire multimédia avec un système de mémorisation du vocabulaire précis – tout cela est disponible en ligne.

Les enseignants ont à leur disposition en ligne des enregistrements supplémentaires, une riche base d’exercices et de matériaux complémentaires avec un moteur de recherche ce qui facilite l'adaptation des leçons aux besoins individuels de chaque apprenant. En outre, pour chaque leçon du manuel, il existe un guide pédagogique avec des notes méthodologiques, des jeux éducatifs, des tests de révision et des commentaires grammaticaux.

La série des manuels « Polski, Krok po kroku » pour l'apprentissage de la langue polonaise comme langue étrangère a été conçue en tenant compte des standards requis par Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego (Commission d'État pour la Certification de connaissance de la langue polonaise comme langue étrangère).


К учебнику прилагается компакт-диск с записями MP3, включсющий около 3 часов диалогов, текстов и упражнений. Учебник "Польский язык шаг за шагом 1", содержит23 главы и предназначен на примерно 120 уроков.

"Польский язык шаг за шагом" ("Polski krok po kroku")

Серия "Польский язык шаг за шагом" является в настоящее время одной из самых современных и универсальных публикаций на рынке. В учебниках используется только польский язык, чтобы уже начиная с первого урока погрузить студентов в новый язык и побудить их к его употреблению. Учебники данной серии эффективны как в группах, так и на индивидуальных занятиях. Они успешно могут быть использованы на интенсивных курсах в языковых школах, а также на семестральных курсах, организованных в вузах, или в рамках занятий в фирмах.

Достоинством серии "Польский язык шаг за шагом"являются понятные грамматические таблицы, интуитивные толкования грамматических вопросов в диалогах, богатство лексики, а также высокое качество и натуральное звучание записей. Привлекающее внимание графическое оформление было задумано таким образом, чтобы не только украшать, но, прежде всего, чтобы создавать новые контексты для говорения. Общение - это главная, последовательно реализуемая цель книги. В контекст общения вплетены грамматические вопросы, большинство грамматических упражнений имеют структуру диалогов, а сами диалоги и тексты звучат очень натурально. Студенты, наверняка, оценят по достоинству также содержательную часть учебников. В данной серии рассказывается о приключениях пятерых героев, которые приехали в Краков на курсы польского языка. Проводя в Польше незабываемые каникулы, они узнают город, справляются с ежедневными проблемами, готовят, знакомятся с новыми друзьями, влюбляются...

Как первый на рынке e-coursebook каждый из учебников данной серии дает большие возможности как студентам, так и учителям.

У студентов есть возможность пользовать им как самоучителем - переводы заданий, ключ к упражнениям, грамматические комментарии на нескольких языках и мультимедиальный словарь со специальной системой запоминания слов – всё это доступно в режиме онлайн. Для учителей открыт интернет-доступ к дополнительным аудиоматериалам, а также обширная база факультативных упражнений и материалов с системой поиска, что позволяет с легкостью приспосабливать уроки к индивидуальным потребностям студентов. Кроме этого, к каждому уроку прилагается: учебник для учителя с методическими замечаниями, активизирующие игры, проверочные тесты, грамматические комментарии.

Серия учебников для изучения польского языка как иностранного "Польский язык шаг за шагом" была создана при учете стандартов экзаменационных требований Государственной комиссии свидетельства знаний польского языка как иностранного.


Recenzje
Kontakt

Telefony kontaktowe:


tel./fax. +48 22 632 38 38
Mobile: + 48 665 705 444

(pn. - pt. 9.00 do 17.00)

Live chat z Biurem Obsługi
(pn. - pt. 9.00 do 17.00)


Dyżurni konsultanci

Nr GG: 42470092 porozmawiajikona gg
Nr GG: 7738446 porozmawiajikona gg
Kto jest online
Aktualnie jest 22 gości i 
8 Zarejestrowanych Klientów online.
Znajdź nas na
Facebooku
Osiągnięcia
Księgarnia Poltax.waw.pl trzeci raz z rzędu w rankingu TOP 10 najlepszych księgarń internetowych w Polsce!

podium
Podobnie jak w ubiegłym roku Księgarnia Poltax.waw.pl kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce sklepów najlepiej ocenianych w dziale książki! więcej

Miło nam poinformować,
że Księgarnia Poltax.waw.pl uzyskała certyfikat "Super Sprzedawcy"

logo_super
Certyfikat "Super Sprzedawcy" przyznawany jest przez portal aukcyjny Allegro.pl.
więcej

  czwartek, 21 luty 2019  
Copyright © 2007-2019 Poltax
Projekt i wykonanie: Direktorek03
Modified, Powered and Scripted by Webmaster
czas generowania strony: 1,4928 s